Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A somersby cider az sor vagy...

A somersby cider az sor vagy bor? . A legtobb degeneralt szerint sor, pedig ra van irva h bor, de akkor most mi?

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 00:52
1 2
 11/17 anonim válasza:
almaszörp :D
2013. febr. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
100%
Pont valamelyik hétvégén kóstoltuk végig ezeket a cider-okat. A Somersby a legédeskésebb változat ez nem is almából hanem körtéből van. Nekünk a párommal ez jött be legjobban több ízben is. Jéghidegen kiváló, viszont a Strongbow mézes változata is egész jó volt még az is Ötös. Van még pár dobozos áfonyás ill. meggyes sörszerű különlegesség is ezek is kiválóak! Nagyon szeretem az új dolgokat kipróbálni! Néha jó néha nem. Eddig még észak Európából semmi normális gasztronómiai különlegesség nem érkezett felénk de ezek most meglepően finomak. Megmondom őszintén a gyümölcsízű pezsgőket is nagyon kedvelem. A cider-ek is valami ilyenek. Ritkán iszom alkoholt nem különösebben szeretem se a sört se az égetett szeszeket borból is csak az édesebb félédesebb vöröset rosé-t preferálom, de zeke egész jók! Nekem bejöttek! Aki viszont úgy gondolja maradjon a hagyományos magyar italoknál sör bor pálinka azzal sincs semmi gond, de nem kell semmit lehitványkodni meg leminősíteni. Ízlések és pofonok különbözőek!
2013. máj. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Phoney ***** válasza:
Csak az a gond ezzel a "meglepően jó" somersbyvel, hogy bolti hozzávalókból (!!) mindössze 70 Ft/ 3dl-ért sikerült utolérnem ugyanazt a színvonalat (fehérbor, almaszörp, vodka, ásványvíz).
2013. máj. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Akármi is a Somersby 1000x jobb mint a Strongbow. Én szeretem, hogy kinek mi a véleménye, ez esetben teljesen lényegtelen. :D
2013. aug. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
én is szeretem :D
2013. aug. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Somersby cider-t a Carlsberg, Dán cég gyártja. A strongbow cider-t pedig a H.P. Bulmer, Angliában gyártják főleg. Cider az nem bor se sör, de többen inkább a borhoz kötik, mivel nem malátából készül, hanem gyümölcsből mint a bor. A Skandinávok és az Angolok fogyasztják főleg, mivel ők már annyira északon laknak, hogy a bor készítése már elég nehéz az időjárási feltételek miatt. Innen jött az ötlet, ha nincs bor, legyen cider.
2013. szept. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Józan paraszti ésszel körbenéztek és azt látták, több az almafa mit a szőlő tőke. A almából cider a szőlőből bor készül. Találjátok ki, mit keztek el vedelni?! :D
2013. szept. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!