Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogy készül a fény?

Hogy készül a fény?

Figyelt kérdés
2011. szept. 24. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Szódás szifonba beleöntöd a vodkát, illetve ha ízesíteni akarod mellé szörpöt.
2011. szept. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem a szörpre fújod rá a szénsavas vodkát? Úgy, hogy előtte a pohárba töltöd a szörpöt.
2011. szept. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Úgy is lehet, de szerintem mindegy, mi már csináltuk mindkét módon.
2011. szept. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
63%
tudod a nap az egy olyan égitest ami....
2011. szept. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A fesztiválokon úgy nyomják, hogy a szifonba vodka kerül, a felespohárba pedig 1-2 cl szörp. Arra töltik a vodkát és még habzó állapotban kell meginni. Mi is csináltunk otthon és fasza volt. Yo vagy Sió szörp a tuti, a vodkát pedig szerintem nyugodtan lehet egy picit vizezni, máskülönben hama K.O. a vége :)
2011. szept. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem még annyi kérdésem lenne, hogy 1 üveg vodkához 1 vagy 2 patron CO2 kell?
2011. dec. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Az eljárást leírták én a szörpöt is belekeverem a szifonba.


OKOSSÁGOK AMIKET ÉRDEMES TUDNI:


1.A fényt nem csináljuk nagyon kommersz vodkából mert iszonyú íze lesz (ihatatlan) és a fejfájás amit utána tapasztalsz na az is inkvizíciós eljárásokat idéz.

2. a szifonba mindeg kevesebb vodkát/keveréket/vizet/bármi szódásítandót teszünk mint a névleges térfogata, az enyémhez van egy bukócső hogy ne lehessen tovább tölteni MERT:

mint tudjuk a gázok(levegő) összenyomhatóak míg a folyadékok nem. a szifonpatronban olyan 60 bar nyomás figyen. Ennyit a szifon szerkezete nem bír el tehát valahol szét fog menni ha felrobban az elég ártalmas. ha a víz felett van levegő benne akkor tud hova menni a gáz és nem veti szét. ha a patron 60 bar akkor mégegy patronnyi légtér bent már harmincra 2 patronnyi 20 ra csökkenti a nyomást.

3. két patront fentiek okán szintén nem teszünk be elvileg rá lehetne adni mert van benne szelep(ha üres szifont töltesz fel gázzal bele mehet 2 is a nagy tágulási tér miatt nem gázos) a patronnál de szerencsére ez csak egy darab gumi ezért feltöltött szifonnál ha leveszed a patront jó esetben megszökik a csatlakozáson az összes nyomás. Fény készülhet még pálinkából illetve öngyilkosabb hajlamúak abszint vagy stroh 80 rum felhasználásával is csinálhatják.

2015. jún. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!