Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hol lehet szerezni erős, de...

Hol lehet szerezni erős, de jó ízű pálinkát?

Figyelt kérdés

Na, az a helyzet, hogy eddig akárhány "jó" pálinkát ittam, mindegyik külföldi volt. A "jó" alatt azt értem, hogy azért van benne alkohol, mert a 40% egy vodkánál ideális, de egy pálinkánál harcsafing. A másik, hogy legyen íze(vagy ahogy a profik mondják: karakteres). Nem az a jó pálinka, ami után az embernek 5 másodpercig erős hányingere van.

Például az egyik haverom szerzett a szabolcsi rokonától olyan pálinkát, ami teljesen kiadja az alma ízét(remélem nem önt hozzá almalét :S), de az meg nem túl erős, még 50% sincs szerintem.

Különleges alkalmakkor szoktam inni Everclear-t, Abszintot, ezekkel kellene valahogy versenyeztetni a pálinkát.

Leginkább az bánt, hogy elvileg mi vagyunk itt a nagy pálinkás nemzet, de az összes jó pálinkát külföldön ittam, például Belgiumban.

Ha bemegyek egy ukrán szupermarketbe, ott is sokkal nagyobb a választék.

Szóval van olyan bolt/márka, ami kielégítené az igényeimet?


2011. okt. 9. 15:06
1 2 3
 11/26 Bigskorpio válasza:

Zwack-ot NE vegyél. Ő valahogy elérte, hogy pálinka néven árulhat ízesített szeszesitalokat. A mézes ízesítés azért van, hogy elfedje a tisztaszesz ízét, amit belekever.

Én a piacon veszem meg az anyagot, a kistermelőknél. Többen is szoktak árulni, nem ritkán asztal alól. Meg kell kóstolni, biztosan találsz Neked tetszőt. Ha többször visszamész már törzsvásárló leszel: nem fog átverni.

2011. okt. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Ha érdekel én tudok szerezni finom házi szilva,vagy barackpálinkát.
2011. okt. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Phoney ***** válasza:

08:34:

Amit pálinka néven árul az pálinka is, ami csak szeszes ital, arra NINCS ráírva, hogy pálinka, mézes pálinkát pedig eleve nem lehet pálinkának címkézni, úgyhogy nem is tudom, miről van szó. Ja, az alap fütyülősben méz sincs.


Ettől függetlenül a rendes pálinkáikból sem vennék, mert tipikusan a fogyasztó tájékozatlanságából élő cég, az ilyenek semmiből nem csinálnak igazán jót, csak a reklámokból.

2011. okt. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Smacilaci, engem érdekel :)
2011. okt. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
78%
külföldi pálinka nincs is, vagyis egy kettő kivétel akadhat, de pálinkának csak azt lehet nevezni, amit mi gyártunk, nem vagy tisztába a fogalmakkal. Csoda e, ha nem tetszik semmiféle pálinka, te minden égetett szeszre ráfogod h pálinka..
2011. okt. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy csak a magyart lehet pálinkának nevezni, de akkor mit írjak helyette? Ha pontosan ugyanolyan módon készül, mint a pálinka, akkor én pálinkának nevezem, akár itthoni, akár külföldi.
2011. okt. 12. 21:19
 17/26 anonim ***** válasza:
47%
mondd rá hogy rövid, vagy égetett szesz, vagy párlat vagy akármi, de pálinkát ne mondjál, ha nem arról beszélsz. Annyira tudálékoskodsz, hogy így nem jó meg úgy nem jó, de még a pálinka fogalmat se tartod tiszteletben.
2011. okt. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Phoney ***** válasza:
Gyümölcspárlatnak szokás nevezni a külöföldi „pálinkát”, de igazából a pálinkatörvény annyira lazán veszi a pálinka egyediségét, hogy akár a francia eau-de-vie is lehetne pálinka, ha itt készülne....
2011. okt. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

emberek!!

a magyar törvény szabályozza, hogy milyen italra lehet ráírni, hogy pálinka. olyan ital, ami kizárólag vizet, és gyümölcsöt tartalmaz, és legalább 37,5 fokos! minden más esetben csak szeszesital. ezért van rengeteg pián ami pálinka-sSZERŰ, pl fütyülős mézes barack, meg mittomén, az nincs ráírva, hogy pálinka! illetve ha hátulján elolvasod az összetevőket annyi, mint a 12%os teszkós almalén. a mézes pálinka sem árulható pálinka-ként. a pálinkán nem szeszesital, hanem pálinkazárjegy van. a jégeren vodkán , rumon abszinton, gagyi fütyülősön szeszesital zárjegy. tessék figyelni!

amúgy szívből ajánlom az agárdi pálinkákat. a szilvától tegnap majdnem hanyattdobtam magam, eszméletlen jó. csupa elismerés minden szavam róla. igaz, 40%os, egy abszitt izével nem mérhető össze, de egy pálinkánál ne az legyen a mérvadó hogy mennyire üt, hanem hogy mennyire pálinka.

2011. okt. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Phoney ***** válasza:

Utolsó:

Minden italnál az a mérvadó, hogy mennyire jó, az más kérdés, hogy mindegyikből létezik rossz és jó fajta.(Abszintból pl főleg olyat lehet kapni, ami nem is abszint, viszont „cserébe” ihatatlan. Hát ilyen ez.)


A pálinkazárjegy egyébként nem azért van, mert a pálinka nem szeszes ital (minden párlat és párlatszármazék szeszes ital, ha 15%-nál erősebb), hanem a népszerűsítése miatt.

2011. okt. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!