Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hol lehet szerezni erős, de...

Hol lehet szerezni erős, de jó ízű pálinkát?

Figyelt kérdés

Na, az a helyzet, hogy eddig akárhány "jó" pálinkát ittam, mindegyik külföldi volt. A "jó" alatt azt értem, hogy azért van benne alkohol, mert a 40% egy vodkánál ideális, de egy pálinkánál harcsafing. A másik, hogy legyen íze(vagy ahogy a profik mondják: karakteres). Nem az a jó pálinka, ami után az embernek 5 másodpercig erős hányingere van.

Például az egyik haverom szerzett a szabolcsi rokonától olyan pálinkát, ami teljesen kiadja az alma ízét(remélem nem önt hozzá almalét :S), de az meg nem túl erős, még 50% sincs szerintem.

Különleges alkalmakkor szoktam inni Everclear-t, Abszintot, ezekkel kellene valahogy versenyeztetni a pálinkát.

Leginkább az bánt, hogy elvileg mi vagyunk itt a nagy pálinkás nemzet, de az összes jó pálinkát külföldön ittam, például Belgiumban.

Ha bemegyek egy ukrán szupermarketbe, ott is sokkal nagyobb a választék.

Szóval van olyan bolt/márka, ami kielégítené az igényeimet?


2011. okt. 9. 15:06
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, áruld már el nekem melyik ukrajnai szupermarketben láttál már pálinkát (gyümölcs párlatot)? Ugyanis én Ukrajnában élek és én egy szupermarketben sem láttam 1 palack pálinkát sem, max ízeítet vodkát, de abból 100 félét. A pálinkát magam is Mo-ról szerzem be amikor ott járok, mert itt a boltokban nem kapni.
2011. okt. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Én egyszer földieperből főztem 71%-sat. Ütött mint az ipari áram, ráadásul igen finom is volt.
2011. okt. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
Mii?? elmész Járdainál..olyan pálinkát ad neked hogy lefosod a bokádat!!
2012. nov. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
Ittál már Gönci barack pálinkát? Na az isteni. Néhány házi főzdénél is érdemes kísérletezni. Ha jót adnak, akkor oda menj.
2014. máj. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
Az oseim mar tobb mint 200 eve fozik a palinkat (Kolozsvar mellett)szabadsagban, diktaturaban egyarant. A palinka gyumolcscefrebol keszol leparlassal, az alkoholtartalma 51 fok, mem tobb es nem kevesebb. Ha valaki arra jar az biztos, hogy nem engedik tavozni egy kis palinkakostolgatas nelkul, ez a vendeglatas-fogadas alapla mifelenk. Visszaterve az ilyen-olyan palinkanak nevezett alacsony alkoholtartalmu es a torveny erejenel fogva palinkanak minositett alkoholos italokra: az nem PALINKA az valami mas. Az igazi palinka szegyelli magat amit a neveben elkovetnek vele egyes gyarok es a torveny. Vig Robert vigrobi@gmail.com
2015. dec. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Regi poszt, de hatha erre jar valaki :D Budapesten elek, viszont szabolcsi szarmazasu vagyok. Nekunk vannak jo palinkaink viszont 50fok koruliek ami palinkanal az idealis. 60 fokon nincs zamata 40 fok alatt meg ahogy felenk mondjak csak láz van.
2019. márc. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!