Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan készítitek el a kakaót?...

Hogyan készítitek el a kakaót? És milyen kakaóból?

Figyelt kérdés
2011. nov. 7. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Instant-ból. Van többféle, nem biztos, hogy az olcsóbb-jobb.
2011. nov. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

a nesquik kakaók jók, van több is, de már régóta nem ittam.


felforralod a tejet, teszel bele kanállal kakaó port, és cukrot.

2011. nov. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

én az igazi kakaós tejet szeretem, azt is keserűn

egy bögrébe teszek 3-4 kanál kakaót meg 1 csapott kanál cukrot

utána néhány kanál forró tejjel csomómentesre keverem, és hozzáöntöm a többi tejet

nyami :)

2011. nov. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ja és a cicás kakaót használom
2011. nov. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Phoney ***** válasza:
48%

Felforralok 1-2 ujjnyi vizet/tejet, abban elkeverek 1 (néha 2) púpozott teáskanál kakaóport, aztán ezt elkeverem forralt tejjel, végül adok neki cukrot (én spec szőlőcukrot, de ez a saját hülyeségem).


A kakaó általában „holland” kakaópor (20% kakaóvaj), sokkal finomabb a „vajtalanítottnál” (10%, aka. „cicakakaó”). Instantot nem veszek, mert abban annyi kakaó sincsen, hogy aroma nélkül kakaóíze legyen..... a nesquik pl 10% kakaót tartalmaz, szóval műanyag létére kicsit nagyon drága.

2011. nov. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

A keserű kakaót egy kevés sóval, sok cukorral, egy-két dl tejjel felforralom, majd hideg tejjel felöntöm.

Két perc, és hihetetlenül finom.

2011. nov. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Holland kakaóporból, melyet elkeverek barnacukorral és felforralom a tejjel, majd kis tejszint is öntök hozzá.
2011. nov. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
instant auchan-os(általában hidegen iszom amúgy is)
2011. nov. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Instantot iszok, de mostanaban ratalaltam egy nagyon finom meleg italra: a meleg csokira.....de nem porbol csinalom, hanem egy cseszebe teszek 2-3 kiskanal nutellat, vagy ehhez hasonlot, tejjel felontom es kevergetes kozben felmelegitem. A vegen szorok bele egy kis fahejt, elkeverem.....hmmm....isteni finom, foleg az ev ezen idoszakaban. Probald ki (:
2011. nov. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!