Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért van hányingerem folyton...

Miért van hányingerem folyton az alkoholtól? Valahogy meg lehet ezt szüntetni?

Figyelt kérdés

Üdv, ez nekem egy elég nagy probléma az életemben, mert körülöttem egy csomóan szoktak inni mindenféle drágább, értékesebb, finomabb, különlegesebb és még sorolhatnám milyen szeszesitalokat, és én nem tudok egy kortyot sem meg inni, mert érzem kifejezetten a szesz irritál engem és hányingert keltem, és nem az itallal van a bajom hanem a szesszel ami benne van.


erre nem lehet azt mondani, hogy akkor alkohol mentes italokat igyál.. hát ki hallott már alkoholmentes borról? vagy tojáslikőrről?


régen bármilyen töményet meg bírtam inni. aztán valahogy elkezdtem hányingert érezni a töményektől, majd kisebb idő után a könnyebb (sör, bor) italokat sem bírtam meginni. mostmár ott tartok, ha alkoholt akarok inni akkor boroskólát tudok csak inni és azt is csak úgy hogy 1:3 arányban, hogy a bor a kevesebb.


hogyan lehetne ezen enyhíteni? (életemben eddig <csak> kétszer rúgtam be jelentősebben) mert nem szeretném úgy élni az életem hogy ez kimarad belőle.. hát milyen jó emlékek fűződnek az alkoholhoz? apám is régen egy csomót mesélt mit csináltak suhanckorukban mikor be voltak rúgva :D


2011. nov. 15. 22:51
 1/10 Phoney ***** válasza:

Ismerek 1-2 embert, akik magát az etanolt nem bírják, de 1-2 dolgot sikerült találni nekik.


– Martini Rosso gyömbérrel, esetleg Martini Bianco 1:1-ben vodkával és jéggel


– közepesen édes koktélok minőségi alapanyagból, pl pina colada, white russian.


- krémlikőr


– valódi abszint (természetesen hígítva, mivel az abszint nem rövidital), bár abból 10 ezer Ft fél liter


Alkoholmentesített bor és pezsgő egyébként már létezik, és a pezsgőt kóstoltam, teljesen jó volt. Pedig finnyás vagyok ám eléggé.

2011. nov. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Zsíros ételek fogyasztásakor nem fordul elő hasonló? Az jutott eszembe, hogy talán epeköved vagy más epebetegséged van. Tudtommal ilyen esetben az alkohol kiválthat émelygést. De ez csak egy tipp.
2011. nov. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%
Egyszerűen orvosolható a probléma: NE IGYÁL ALKOHOLT.
2011. nov. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet reflux betegség is simán, azaz sok a gyomorsavad. De akkor elvileg mástól is hasonló érzésed lenne, kv, fűszeres kaja, tej.
2011. nov. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Miért olyan nagy baj, ha nem iszol?

Én sem iszom alkoholt, mégis kerek az életem.

2011. nov. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Lazíts!

Én sem iszom, és bár először többen furcsálták mára megszokták a társaságban, hogy én nem piálok. Eleinte néhány lány úgy érezte, hogy én mi a francot gondolhatok róluk, hogy ők piálnak ezért kerültek.

Legutóbb egy bulin a társaság néhány újabb tadjának, akik még nem tudták mi a helyzet és piszkáltak, hogy igyak, azt mondta az egyik csaj nem kell ba..tatni, mert ez józanon is tud olyan hülye lenni, mint mi részegen.

Tehát nem az alkolohol a módszer, csak lazíts!

2011. nov. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne igyál ha rosszul vagy tőle. Én is rosszul vagyok tőle, és nem iszom. Amúgy értem mi a gondod, mert én is sokat magyarázkodtam, mire felfogták, hogy nem esik jól. Társaságban, összejövetelekkor pl állandóan meg akarták nekem magyarázni, hogy nem vagyok tőle rosszul. :O Mondd meg, hogy iszol mást, mert nem esik jól és kész. Aki meg okoskodik, hagyd rá, mint a hülyére. Nehogymár azért érezd magad roszul, mert másoknak úgy jobban tetszik.
2011. nov. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Epe/máj probléma.
2011. nov. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
az összefügg vele? azthittem az nincs hatással arra hogy iszom csak a májat károsítja.. am gilbertes vok..:( akkor azért. azthittem azzal nem függ össze..
2011. nov. 16. 20:47
 10/10 anonim válasza:
84%
akkor az a baj hogy csak 2 szer rúgtál be igyál többet és bírni fogod és majd megszokod mindenki úgy kezdi hogy nem bírja.
2011. dec. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!