Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyi vörösbor árt meg egy...

Mennyi vörösbor árt meg egy felnőtt nőnek, aki már évek óta nem ivott alkoholt?

Figyelt kérdés
32éves vagyok,és tanácsolták igyak vörösbort,mert vérszegény vagyok. Nem tartoznak az alkoholos italok a kedvenceim közé,ezért nem is ittam semmit már évek óta.
2011. dec. 2. 14:08
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyi,hogy milyet vegyek?
2011. dec. 2. 14:10
 2/6 tekike99 ***** válasza:
Napi 1 dl elég ilyen célra és biztos, hogy nem árt meg. Valami testes vörösbort vennék, mondjuk Egri Bikavért, de mindenkinek más az ízlése, hogy száraz, édes, vagy félédes bort választ inkább. Ha lehet, akkor ne a 2-300 Ft-os palackok között keresgélj. Persze nincs szükség a több ezer forintos borokra sem, valahol középúton...
2011. dec. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

esténként 1 pohárral. 1-2 deci elég.

vegyél bikavért, azzal nem nagyon foghatsz mellé, ha pedig nagyon édeset innál inkább, akkor valamilyen (pl.balatoni) merlot-t.

nem kell flancolni, orvosságnak lesz, 7-800ért is adnak már ihatót.

2011. dec. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. dec. 2. 14:21
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


A google-ban kb. 98000 találat fél másodperc alatt. Nem feltétlenül kell bort innod, ha nem akarsz!

2011. dec. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Phoney ***** válasza:

Az olcsó bikavért személy szerint nem ajánlom (szerintem jellemzően az a bor, amiből az olcsó nem szokott jó lenni), érdemesebb különböző száraz vörösborokat kipróbálni 800-1000 forinttól. Ha nem ízlenek, nem hülyeség egy kicsivel drágábbakat is kipróbálni. A felbontott bort tartsd hűtőben, vagy ha van valami hűvös helyed (10–15 C), akkor ott.


Szerintem sem érdemes „egészségügyi adagként” 1 dl-nél többet inni naponta, ez meg senkit nem vág a földhöz.

2011. dec. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!