Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan hajtható végre a...

Hogyan hajtható végre a darabhordó kénezése? Milyen eszközökre lesz szükség és hogyan kell végrehajtani?

Figyelt kérdés

Kérem csak olyan írjon, aki ért is a borászathoz. Vagy ha nem is tanulta, de otthon jártas ebben a témában.

Sajnos néhány könyvet végig bújva sem találtam meg. :(


2011. dec. 8. 09:19
 1/3 doboszoli ***** válasza:
Nem értem a kérdést!
2011. dec. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hogyha nem vagy jártas a borkészítésben nem nagyon fogom tudni elmagyarázni.

Azért próba szerencse...

Hogyha a hordóban (kb.: 70L a hordó űrtartalma)megvan kezdve a bor, akkor milyen (kénező anyagra lesz szükség?) S milyen eszközök kellenek hozzá?

Ha így se érthető a kérdésem, akkor nem tudok mit tenni. :-// Tovább kutatom a könyvekben a választ...

2011. dec. 9. 10:06
 3/3 doboszoli ***** válasza:

Nem vagyok "jártas", de láttam már bort.

Nos, a darabon lévő bort, ha meg akarod kénezni,(amennyiben szükséges, ám ennek eldöntése laboratóriumi hátteret igényel)kell hozzá egy tiszta vödör, egy gumicső, és borkén(magyarul kálium-metabiszulfid). A szükséges mennyiséget oldd fel először fél liter borban, majd ezt hígítsd 4-5 literre, tökéletes oldódás után. A borhoz öntve a gumival "összefújod", és kész.

A mennyiséghez (ami csak szubjektív sacc lenne) látnom kéne a bort, és tudnom az előéletét. Ennek hiányában csak a labor segíthet. Lehet, hogy a borod nem kénszegény, hanem savszegény.

Egy gyakorlati tipp:

A darabon lévő hordó a kicsiben borászkodók örök problémája. A bor oxigénnel érintkezve veszít az értékéből, örökösen fejtegetve szintúgy.

Megoldás:

A darabon lévő borra engedj rá 2 db széndioxid(szódás) patront, amit az ÜRES szifonba csavartál. A CO2 párnaként terül a borra, elzárva a levegőtől, kvázi megakadályozva a romlást.

Na, kb ennyi, bocs, hogy belekotyogtam dilettánsként...

2011. dec. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!