Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogy kell inni a pálinkát?

Hogy kell inni a pálinkát?

Figyelt kérdés
Én egyszerűen képtelen vagyok meginni, annyira erős, pedig ízre nem lenne rossz, de nem hogy húzóra nem tudom meginni, hanem egy két centes pálinkát is 3-4 kortyban iszom meg. Árulja már el valaki, hogy kell ezt inni :) Már én érzem röhejesnek, amikor idióta pofát vágva kortyolgatom :)
2011. dec. 18. 21:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem bírja a torkod,minek iszod?:D

am ha részeg vagy könnyebben lemegy.tapasztalat.:)

2011. dec. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Liz* válasza:
81%
hát sztem ha mindenképp pálinkázni akarsz és ennyire nem birod húzd le egyszerre és igyál rá valamit, vizet v rostosat... vmit.
2011. dec. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Pedig azt csak húzóra illik! :) 3-4 kortyban megíva még erősebbnek tűnhet.
2011. dec. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Ha igazán finom a pálinka, vétek egyben leönteni. :)

De ha nem bírod, akkor inkább igyál mást.

2011. dec. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Phoney ***** válasza:
74%

Hát az a pálinkától függ.


Az elb***ott ragasztóízű pálinkát azt sehogy, azt kell mondani, hogy te most épp vezetsz.


A gyümölcsízzel is megáldott, de még mindig rosszul elválasztott kaparós pálinkát le lehet satuzni egyben.


A hibátlan pálinkát el lehet kortyolni 1-2 cententeként ugyanúgy, mint bármilyen minőségi szeszt.


Aztán van olyan kanyar, hogy egyesek nem bírják a töményet a szájikban (ez most nem lenézés, van ilyen és kész), ez ellen nagyon nincs mit tenni, vagy továbbra is lesatuzod, vagy szoktatod magad.

2011. dec. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

Úgy, hogy: Fel - Le! :)

De komolyan:

1. Minőségi italt kortyolgatni érdemes. Olyant, ami kiérdemli a PÁLINKA nevet (csak gyümölcs, cukor nélkül)

2. Ha kortyolgatod, annál tovább tart. És legyen kéznél egy kis "fék"!

2011. dec. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Hát, ritkán szoktam pálinkát inni, de ezek általában nem vackok (legalább is a hozzáértők szerint, én meg az árából gondolom, ha már 800 forint egy feles - amennyit ugye meg se iszom belőle). Egyetemi bulikon szoktuk csak inni, oda úgyszintén ritkán megyek, de olyankor ez már ilyen rituálé, amiből meg nem szeretek kimaradni, szeretem az ilyesmit :) Meg úgy voltam vele, hogy biztos egy idő után megszeretem, sok dologgal voltam már így, de a pálinkát vagy nem nekem találták ki, vagy fene tudja.

Kérdeztem több embertől, hogy mi erre a technika, de tök ellentétes válaszokat kaptam. Az egyik azt mondja, hogy nagylevegő, aztán meginni, a másik szerint meginni, aztán nagy levegőt venni, a harmadik szerint rögtön inni rá valami lájtosat, stb.

Na de ha nem megy, hát nem megy, akkor megmaradok a sörnél. Csak sajna azzal ugye nem való koccintani.

2011. dec. 18. 22:54
 8/15 Phoney ***** válasza:
58%
A minőségi pálinka sajnos még mindig gyerekcipőben jár, egyelőre még a szakma szerint is ott tartunk, hogy vadászgatni kell, melyik évben melyik neves főzdének melyik gyümölcsből sikerült igazán jó pálinkát csinálni... szóval 800 ft-ért simán lehet közepes pálinkát inni. A nagy részük sajnos túl van árazva. Felső-középkategóriás árban még simán lehet olyanokat kapni, hogy ég az ember arca, elvégre ezt külföldre is eladjuk, vagy mi.
2011. dec. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%
Annyi a trükk, hogy egyben lehúzod, és után pár másodpercig ne nyisd ki a szád, akkor nem olyan durva :) 80 éves barátnémtól hallottam ezt egyszer, azóta így csinálom és tényleg jobb így.
2011. dec. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi, ezt ki fogom próbálni.

Oké, akkor nem ár szerint mondom, én tényleg nem értek hozzá, de azt hiszem, Rézangyal pálinka szokott lenni, és amennyire én meg tudom ítélni, ez nem a gagyibbak közé tartozik. De tényleg nem tudom, a röviditalokban eleve nem vagyok nagyon járatos.

2011. dec. 19. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!