Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha megiszok egy üveg bort...

Ha megiszok egy üveg bort buli előtt az jó a súlyomhoz képest (55kg/N)? Vagy ez már sok lenne és hánynék?

Figyelt kérdés
2011. dec. 30. 00:26
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nem egyszerre innám..hanem mondjuk 1-1,5 óra alatt
2011. dec. 30. 00:31
 2/13 anonim válasza:
67%

a bortól még nem hánynál, de gondolom a buliban is innál. nem??


amúgy meg a bor esetében különösen fontos hogy jóféle legyen, különben nagyon másnapos leszel.


amit igazán ajánlanék az valamilyen tömény szesz. attól sokkal gyorsabban érzed a hatását, és nem leszel másnapos.

2011. dec. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Buliban nem innék..csak h már nem érzem a bor hatását.
2011. dec. 30. 00:52
 4/13 A kérdező kommentje:
És rövidből mennyit igyak, hogy ez a hatása legyen?
2011. dec. 30. 00:53
 5/13 anonim ***** válasza:
3-4 pálinkat. Tobbet ne legalabbis 1.5 ora alatt semmikepp mert kiüt. Többi attol függ hogy erzed magad.
2011. dec. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ismét egy igazi gourmet...
2011. dec. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

-Mivel ezt a kérdést feltetted, valószínűleg még nem ittál így és ennyit, nem ismered a határaidat (ami minden embernél más), nem vagy hozzászokva.

-én 20 évesen és 85 kilósan 1 üveg bortól mindig tökéletesen bebAsztam. De nagyon.

-Ha másfél óra alatt iszod meg, akkor tuti kómába esel

ÉS ami szerintem a leglényegesebb:

Ha már eleve bepiálva érkezel meg egy buliba, akkor te lehet jól érzed magad, de hidd el NAGYON gáz a külső szemlélő szempontjából. Egy józanabbnak mindig ciki a részeg - és innen egy haszons tipp -, sose legyél te a legrészegebbek között.


Egy részeg nő azon kívül hogy nagyon kiábrándító egy józanabb/csiccsentebb ember szemében egy tökéletesen könnyű dugnivaló préda.


Apránként kezdj el inni és megismered teherbírásod (ami mindenkinél más), nem muszály a legpocsolyábbnak lenni egy partin. Az férfimunka :) Nem azt mondom, hogy ne igyál, nyugottan pityókázhattok és kis baráti társaságban még akár pocsolyára is ihatjátok magatokat, de a részeg nő sosem szép. Imponál a többi részegnek, de valójában nem szép. Jó szórakozást!


29/F

2011. dec. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 J3Tears válasza:
Szerintem pedig a bor tökéletes választás! De jól jegyezd meg, hogy a bor a legsunyibb ital a világon! Eleinte azt hiszed, józan vagy, aztán olyan dolgokat csinálsz, hogy kénytelen leszel beismerni, messze nem vagy józan. Én mindig bort iszok, mondjuk csak annyit, hogy jól érezzem magam tőle. Lássuk csak... Szerintem idősebb vagyok nálad, de öt kilóval kevesebb, és ha egy üveg bort nem is, háromnegyedet meg szoktam inni, és még sosem hánytam tőle. Viszont baromira feldobja a hangulatot. Én csak ajánlani tudom. Ha nem akarod egy fél óra alatt meginni az egészet, akkor nem is lesz mattrészeg. De egyébként szerintem se buli előtt rúgj be, oda azért még illik józanul menni :D
2011. dec. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ezt képtelenség így kiszámolni (főleg, mert meg sem adtad a magasságod (:), amúgy minden ember más, minden italféle minden egyes embernél másképp hat - sőt, egyénileg is változik (pl ha nagyon fáradt, kialvatlan vagy, vagy aznap túl keveset ettél, feleannyival is kiütheted magad).


A kérdésed azt bizonyítja, hogy te sem vagy tisztában azzal, mennyi alkoholt vagy képes feldologzni. A legrosszabb, amit tehetsz, h előre meghatározod, mennyit iszol, mert közben, ha már nagyon odavagy nem feltétlenül érzed majd, h meg kellene állni - egyrészt mert a berúgás kontrollvesztéssel jár, ha nincs elég tapasztalatod, másrészt mert az jár majd a fejedben, h még nem teljesítetted a penzumot.


A tanácsom: csak jó minőségű bort vegyél, az ára mindenképp érje el az 1000 Ft-ot, fehéret és ne vöröset, és ha meg is tudod inni az egészet, semmiképp se másfél óra alatt tedd. Szerintem kb 3-4 dl volna a reális, az már bőven szilveszteri hangulatba hozna. Én 48 kg vagyok és 168 cm, soha életemben nem voltam képes egy egész üveg bort meginni, hatalmas buli esetén kb 5 dl a maximum, de azt is min 3, inkább 4 óra leforgása alatt. A rövid valóban más... de ezt csak te tudod kitapasztalni.


Szerintem ne szilveszterkor kísérletezz, mert könnyen szerezhetsz magadnak egy iszonyatos estét. Az alkohol felold, segít az ellazulásban, így jobban érzed magad. De az igazi berúgáskor már nincs szórakozás, ott fizikai rosszullét, szenvedés van és nem vágysz másra, mint hogy minél előbb vége legyen.

2011. dec. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én inkább bevágnék 3 sört, attól semmi bajod nem lesz, tapasztalat. Mondjuk én 15 évesen egyszer gólyabál után elmentem kocsmázni a haverokkal, és megittam másfél liter nagyon szar bort, két órán át hánytam, kb. 11-szer, azóta megtanultam hogy bort mértékkel, és minőségit. Borzasztó volt, majdnem a detoxba kerültem, anyám meg halál frászba volt:D
2011. dec. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!