Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik vörösborok a legkevésbé...

Melyik vörösborok a legkevésbé fanyar ízűek?

Figyelt kérdés
A hazaiakat, amiket eddig kóstoltam mind túl fanyarnak találtam, még a nagy neveket is.
2011. dec. 30. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a villányi borok mind jók,nem csersavasak. Külföldiek közül a dél-afrikai,chilei borok jöttek be.
2011. dec. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Délebbi országok borait kóstold.

Magyarországon olyan a klíma, hogy vörösborból inkább csak a szárazak a jók. A félédes vörösök közt én nem is tudok jót.

Spanyol, Portugál félédesekből biztos van nagyon jó.

2011. dec. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

egy franciát ittam ami egyáltalán nem volt fanyar/csersavas, száraz volt az is, nem félédes, de nem tudom a nevét és az drága is volt. Bock, Gere és az olcsóbbak is (főleg Cabernet féléket kóstoltam) nekem mind túl fanyar. Ez az íz engem a 3 hónapig használt, mosatlan ruhára emlékeztet sajnos.

Egyéb hazai nincs?

2011. dec. 30. 19:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát ha a fanyar alatt nem azt érted, hogy száraz, akkor rosszul értettem.

Így viszont nehéz ajánlani. Inkább cuvee borokat kéne kóstolnod, azoknál jobban ki tudják hozni harmonikusra az ízeket a házasításokkal.

Villányiak közül a Wunderlich-et tudnám még ajánlani, és a Sauska cuvee borait. Utóbbi, ezeket prím számokkal látja el, minél kisebb, annál jobb. Én 7-eset, 5-öset kóstoltam, már a 7-es is elég jó.

2011. dec. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 doboszoli ***** válasza:

Félédes vöröset válassz, esetleg édeset, ha zavar a fanyar íz, ezeken nem érződik.

Bár borivó ember ezt szentségtörésnek tartja, de kinek-kinek.

2011. dec. 31. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!