Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy lehet úgy megsütni a...

Hogy lehet úgy megsütni a tükörtojást hogy a lehető legkevésbé süljön meg a sárgája, de a fehérje ne legyen nyers?

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon lassú tűzön.
2011. febr. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, lassú tűz, és fedőt teszel rá.
2011. febr. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy egy kicsit több olajban sütöm, és amikor a fehérjét már jónak látom, előveszek egy evőkanalat és az alatta levő olajjal locsolgatom a sárgáját. Ha kifehéredik a teteje, utána még 1-2szer meglocsolgatom és kész. Ezt a barátom mutatta, hogy ő igy szokta, de nekem is bevált, mert előtte nem tudtam egy értelmes tükörtojást megsütni. Mindig bekeményedett a közepe nekem is.
2011. febr. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Lassú tűzön úgy hogy a közepét ne nyomkodd szét és akkor a belseje nyers marad.:)
2011. febr. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nehogy tegyél rá fedőt, mert akkor a gőztől megsül valamennyire a közepe is!

Csak lassú tűzön, takarékon, fedő nélkül.

2011. febr. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a 3. válasz a jó. Úgy csináld, ahogy ő leírta.
2011. febr. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%

Csak vigyázni a sok foszfor tartalmú ételekkel. Ld: Tojás.

Ugyanis a sok foszfor a szervezetben szellentés hatására meggyullad az emberben. Ez a Spontán Öngyulladás). Ez nem vicc, dokumentumfilmben láttam, és be lett bizonyítva.

2011. febr. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem az a módszer válik be többnyire, h. fedő alatt sütöm, de időnként leveszem a tűzről, majd újra visszateszem, mindig ellenőrizve, hogy mennyire lágy még a közepe.
2011. febr. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!