Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Bor - pezsgő közötti kapcsolat...

Bor - pezsgő közötti kapcsolat? Aki az édes bort szereti, az az édes pezsgőt is?

Figyelt kérdés

Nem igazán vagyok jártas a témában, de magamról tudom, hogy nem szeretem a szárazat/félszárazat sem a borból, sem a pezsgőből.

ÁLTALÁBAN így szokott ez másnál is lenni?

Ajándékba szeretnék pezsgőt vinni, de nem tudom, hogy az illető milyet iszik szívesen. Annyi biztos, hogy az édes bort szereti, de mi a valószínűsége, hogy az édes pezsgőt is?


2012. jan. 5. 22:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Én szeretem az édes pezsgőt, de édes borból csakis a fehéret. Viszont nem rettenek vissza a száraz pezsgőtől sem, ha jó fajta.


Szerintem vigyél édes pezsgőt.

2012. jan. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
54%

Mind a kettő szőlőből készül! A szőlőt akkor szüretelik, ha a szőlőbogyó eléri a cukortartalomban a maximumát, a pezsgőhöz való szőlőt akkor, amikor eléri a savtartalmi maximumot a szőlőbogyó beltartalma! :)


Attól lesz egy bor édes-félédes-félszáraz-száraz, hogy az erjedést követően, mennyi cukor marad meg a mustban!


A kérdésed tulajdonképpen ízlés kérdése, de az emberek többsége az édes bort és pezsgőt szereti, ez megfigyelhető a piaci eladásokban is, a vevők egyre jobban kedvelik az édes borokat, azon belül is a vörösborokat!


Üdv.:


Egy borász szakos hallgató :)

2012. jan. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!