Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ti próbáltátok azt a házi...

Ti próbáltátok azt a házi 'martini' receptet?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem lesz minőségi, de kiváncsi vok rá...Sok kérdés volt ami hasonló jellegű, de senki sem mondta hogy milyen lett...a recept így szól:


Hozzávalók:

1 kg rizs

1.3 kg cukor

3 l langyos víz

1 citrom szeletelve (a héját vágjuk le - 1 szeleten rajta marad)

3 dkg élesztő

6 szem feketebors

6 szem szegfűszeg

1 kk fehér ürömfű

6 szem szegfűbors

1 kis darab fahéj

10 dkg mazsola


Elkészítés:

A hozzávalókat 5 l-es üvegbe töltjük, a tetejére fóliát teszünk. 4 napon keresztül naponta egyszer megkeverjük. Szobahőmérsékleten tartjuk. A 3. hét végén leszűrjük, üvegekbe töltjük. A 6. hét végén újra szűrni és kész.


2012. jan. 26. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi egy jó pár éve próbáltuk, nem volt rossz, de nem igazán hasonlít. Azért elfogyott :)
2012. jan. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. jan. 26. 17:07
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Én csak azt nem értem, hogy a rizsből hogy lesz Martini? A Martini egy vermut, ami ugyebár többek között borból van.
2012. jan. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Phoney ***** válasza:
73%

Sehogy, de nem is ez volt a kérdés:P


Volt régebben 1-2 olyan válaszoló is, akinek ízlett, egyesek szerint még hasonlított is (gondolom csak annyiban, hogy édes és fűszeres).


Ha rendes vermut érdekel házilag, akkor itt nézz szét, úgy lényegesen finomabb lesz és csak olcsó fehérbor meg olcsó vodka kell alapnak: [link] )

2012. jan. 27. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :D
2012. jan. 27. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!