Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Tokaji Szamorodni az jófajta...

Tokaji Szamorodni az jófajta bor? Vagy vegyek inkább puttonyos aszút?

Figyelt kérdés
Nehéz helyzetben vagyok a döntéssel kapcsolatban, valaki hozzáértő segítségét kérném.

2012. febr. 1. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Mind kettő jó bor : A siker az az asszuval tuti ha ajándékba visszed...
2012. febr. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Phoney ***** válasza:
A szamorodni egy bortípus, nem márka. Csinálnak belőle nagyon jót és nagyon rosszat is. Minden a pincészettől függ.
2012. febr. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ajándékba lenne, és születésnapra.

Régebbi évjáratot szeretnék vásárolni, és vaterán nézegetem a régi Tokaji borokat, és szinte mind meg van barnulva már.

Ez miért van?

Nem vagyok egyáltalán hozzáértő, de gondolom, attól, hogy megbarnul, nem romlik a minősége. Vagy igen?

2012. febr. 1. 16:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Az 5 puttonyos aszuval fogod elérni a legnagyobb tetszést,ha ajándékba viszed.

A bor is megromlik,ha nem megfelelően tárolják.Fektetve kell tárolni,pince hőmérsélketen.A jobb minőségű bornak 11% felett van a alkohol tartalma.Ez alatt kommersz borról beszélhetünk.

2012. febr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Béla211 ***** válasza:
A tokaji aszúk azok mind sötétebb színűek. Minél több puttonyos annál sötétebb színű: A szamorodni kevésbé édes mint az aszúk meg világosabb színűek is. De a szamorodniból csinálnak száraz bort is .Az aszúk csak desszert borok.Bár ha vaterán vásárolsz lehet h már nem jó ha szobába hőmérsékleten tartották és nem fektet állapotban van. az aszúnak valami ilyesmi színek kéne lennie. [link] 4-5-6 puttonyos meg az eszencia ennél sötétebb színűek.
2012. febr. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A barnulástól semmi baja nincs, ez egy kémiai folyamat az idősebb, illetve magasabb cukortartalmú (mint pl. az aszú is) boroknál.
2012. febr. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
vagy a tokajibol a hárs levelü de az édes vőrősborok sokkal jobbak de ha nekem ajándékba piát hoznál johnnnie walkernek jobban őrülnék
2012. febr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ízlés dolga
2012. febr. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!