Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért rossz ízű a rozsdamentes...

Szabó Simon kérdése:

Miért rossz ízű a rozsdamentes csővel főzött pálinka?

Figyelt kérdés
A pálesznak egy kellemetlen mellék íze lesz. Nem vagyok biztos abban, hogy a cső miatt, de ha valaki tud valami frankót, segítsen.

2012. febr. 10. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Acsőtől miért lenne rossz íze? A főzéstől nem? A hőfok be van tartva?
2012. febr. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Phoney ***** válasza:
A rozsdamentes csővel nincs baj, legfeljebb szennyezett lehet belülről (vagy a lepárló bármely másik része). Lehet még baj a cefrézéssel, a cefre tárolásával, az elő/utópárlat elválasztásával.
2012. febr. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A hőfok jó -gondolom, mert úgy állítottam be, hogy szép pianóban csöpög le a lé.

Az lehet, hogy a csövet tisztítani kellene, de hogyan? Még régebben túl erős volt a láng, és a cefre is átjött a csövön, de átfújtam meleg vízzel.

Az elő/utópárlattal nem vagyok tisztába. Az utópárlatot úgy képzelem el, hogy a lecsöpögő cuccot 100ml-es mérőhengerbe fokolom, és ha nem éri el az 50 fokot, az lesz az utópárlat. Ha nem így kell, segítsetek. A készülék rozsdamentes kuktából van, nincs más fém a rendszerben, ezért csak annyi szoktam tenni, hogy amikor megindul a cucc, az első néhány millilitert kiöntöm.

2012. febr. 11. 08:24
 4/5 Phoney ***** válasza:
100%

Pár milliliter nagyon kevés előpárlatnak. Nem csak (illetve egy hibátlan cefrénél elsősorban nem) a metanol miatt kell leválasztani az elejét, hanem az íze miatt is. Az elejét egész addig öntsd ki, míg acetonszagú (kb az aleszesz 1-2%-a), az utópárlatot pedig savanyú fazékíz jelzi. A pálinkába csak az kerüljön, aminek finom, tiszta illata és íze van.


De legjobb, ha átnyálazod ezt az oldalt:

[link]

2012. febr. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, majd átnézem a küldött infót.
2012. febr. 12. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!