Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mostanság nagyon keserű az...

Mostanság nagyon keserű az életemen és egyre többet nyúlok a pohárhoz (házi pálinka), hetente mindig van egy alkalom, de van hogy csak 3-4 nap telik el. Legurítok általában 0,5-1 liter közötti mennyiséget egy éjszaka. Jó út az alkoholizmus felé?

Figyelt kérdés
Nagyon jól esik, felszabadulok tőle, még ha a másnap kicsit kellemetlen is (a gond az hogy már az is egyre kevésbé kellemetlen, ezért is félek), úgy érzem szárnyalok, minden könnyű. Szóval félek. Egy 21 éves kétségbeesett fiú.
2012. jan. 20. 23:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát igen jó úton haladsz sajnos. Inkább kapd össze magad és hagy abba ezt az önpusztító és értelmetlen életmódot. Nekem is és másnak is rengeteg problémája van és mégsem alkoholizálok, drogozok stb.... Fiatal vagy és erős! Ne tedd tönkre az életedet mert a problémáidat sem az alkohol sem más nem fogja megoldani, kizárólag te vagy erre képes!
2012. jan. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnos így indul az alkoholizmus, főleg ha az ember hozzászokik. Kapd össze magad! Gondolj bele picit, mit old meg a pia? Pár óráig úgy érzed, enyhültek a gondjaid, kicsit happy a dolog, aztán reggel felkelsz, és ugyanott vagy, ráadásul még rosszabbul is, és ezzel el tudsz indulni a lejtőn! Nekünk volt alkoholista a családban, láttam a végletekig leépülni egy embert a pia miatt, nagyon szomorú látvány. Ne akarj egy ilyen egyszerű (és közel sem haszonra vezető) megoldáshoz nyúlni, inkább próbálj meg szembenézni a problémáiddal, ennyi idősen még erős vagy, és fiatal. Ne rontsd el az életed, mindenből van kiút! :)
2012. jan. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Phoney ***** válasza:
Ha ezt a „felszabadulást” nem arra használod, hogy minél gyorsabban megoldd a gondjaidat, akkor egyenes út. Minél rendszeresebben iszol, annál kevésbé veszed észre, hogy tovább romlott az életed, és a végén már azért nem tudsz majd leállni az ivással, mert nélküle nincs erőd kimászni az egészből.
2012. jan. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Megoldáshoz nem vezet az ivás, de elfeledteti a bánatot és akkor minden szép és jó.

De ha egyszer nincs más megoldás, ha nem tudod megoldani a problémát soha, akkor nincs más lehetőséged mint az, hogy oldd a feszültségedet és ebben az alkohol az egyedüli ami segíthet.

2012. jan. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
a keserû életed még sokkal keserûbbé teszed a pálinkával :(
2012. febr. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg épp ez az, hogy az alkoholtól nem lesz keserűbb az élet! Mert ha egyszer ténylegesen nincs megoldás egy adott problémára, akkor nincs más kiút, csak hogy oldjuk a feszültséget a pia segítségével, mert magától nem fog elmúlni. Nekem pl. segít mindig.
2012. febr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
papám testvére ivott mint a gödény és öngyilkos lett...
2012. febr. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
21 évesen én is simán megittam ennyit, volt, hogy gyakrabban is, mint te. Mondjuk én jó kedvemben. Mindenki megtanulja, hol a határ. Majd elmúlik, a lényeg, hogy addig nincs baj, amíg minden gond nélkül megvagy pia nélkül, ha akarsz. És csak azért iszol, mert akarsz, vagy mert jól esik, és nem azért mert kell, mert függsz tőle.
2012. febr. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!