Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A rumot mivel lehetne keverni?

A rumot mivel lehetne keverni?

Figyelt kérdés

Egymagába nagyon rossz az íze ezért arra gondoltam keverném vmivel ami kicsit elveszi ezt az ízt.

Nem feltétlenül alkoholos italra gondolok amivel keverhetném.

Előre is köszönöm a válaszokat


2012. febr. 25. 13:10
 1/9 Phoney ***** válasza:
100%

Eddig még nem találkoztam olyan rossz rummal, amiből nem lehetett jó grogot csinálni:


- 5 cl rum

- 3 cl citromlé

- 2-4 teáskanál cukor

- 1 dl forró víz

- esetleg kis fahéj, szegfűszeg


(vannak ennél bonyolultabb grogok is, de kb. ez az alap)


Esetleg mehet ugyanez hidegen, forró víz helyett jéggel. Akkor olyasmi lesz, mint a daiquiri.

2012. febr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. febr. 25. 13:37
 3/9 anonim ***** válasza:
A kommersz rumot császárkörte likőrrel szokták keverni úgy is hívják kevert.
2012. febr. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
teával
2012. febr. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
kólával citrommal
2012. febr. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Kanállal.
2012. febr. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Sok mindenhez illik ez a "nagyon rossz" íz. Képzeld, sütibe is azért teszik, hogy elrontsák vele. :-)


Ha körülnézel a koktélreceptek közt, egy csomó italt találsz, amiben fellelhető.

A legalapabb a rumos kóla, de fel lehet dobni gyümölcslével is, pl. ananászlé, narancslé, málnalé, eperlé...

Tej alapú italokkal, vagy likőrökkel (pl. kávé-, csoki-, tojás-, kókuszlikőr, curacao) is kitűnő.


Amúgy ha nem ízlik, ne idd!

Ivásra csak a drágább, minőségi rumokat szabad megvenni, a gagyi "rum ízű szeszes ital" max. édességbe való. Utóbbi csak butítja az embert, és másnap iszonyú fejfájással ébredsz.

2012. febr. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Phoney ***** válasza:
Már bocsánat, de igazi rum is tud nagyon szar lenni magában, sőt koktélban is. A legolcsóbb jamaikai rumok (jellemzően 1500 körül) a legszarabb házipáleszeket is megszégyenítik.
2012. febr. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Kedves Phoney!


Lehet, hogy igazad van, nem ittam végig a teljes választékot.

Én a magam részéről a Portorico rumra szavazok. Koktélhoz pedig a Bacardit használom, egyrészt az átlátszó színe miatt, ami nem színezi el a többi hozzávalót, másrészt gyengébb, így nem lesznek mata részegek már a buli elején a vendégek.


Üdv: 7-es válaszoló

2012. márc. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!