Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mihez hasonlít az absynthe...

Sunrise kérdése:

Mihez hasonlít az absynthe íze? (zöld)

Figyelt kérdés
2012. márc. 6. 10:39
 1/6 Phoney ***** válasza:

A legtöbb zöld „abszint” többé-kevésbé ánizsos (mint az ouzo vagy a negro cukorka), de egyébként bármilyen lehet, mert „abszint” néven bármit el szabad adni, hivatalosan nincs ilyen italfajta.


Az igazi abszintnak könnyű ánizsos-fűszeres és egész kicsit kesernyés íze van.

2012. márc. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igazi absynzhe-ot nem nagyon fogsz itthon kapni, amiket árulnak azok színezékkel, és aromákkal ízesített alkoholok.
2012. márc. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A cseh abszintnak, ami igazábol csak utánzat, különösebben nincs semmilyen íze, mert 70% alkohol van benne, ezért csak azt érzem, hogy k_rva erős, meg édes.
2012. márc. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
nekem az alkoholhoz.
2012. márc. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Alaque ***** válasza:

A zöld illata általában az ouzóéra hasonlít, megtévesztésig, a fekete pont, mint a fekete Negro, a kék pedig erősen hajaz utóbbira. Viszont ne reménykedj, hogy az íze olyan édes, mint az ouzo vagy a Negro; az abszint neve beszédes - ihatatlant, keserűt jelent. Épp ezért szokták cukorral inni.


Egyébként nem szeretnék kiábrándítani senkit, de az abszint már a kezdetekkor ízesített és színezett alkohol volt.

2012. szept. 24. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Phoney ***** válasza:

1. Az abszint mint „élvezhetetlen” egy teljesen légbőlkapott elmélet. Még ha igazi is volna, az a NYERS fehér ürömre vonatkozna, mivel ez a szó az ókori görögöktől származik, az abszint pedig a késő 1700-as években született. Hogy az abszint alapjában véve ˜„ihatatlan”, az csak jó kifogás a hamisítványok gyártóinak.


2. Az igazi abszintot nagyon sokan nem isszák cukorral, mert eredendően kiegyensúlyozottabb íze van, mint az ouzónak, ginnek, vagy bármilyen gyógynövényes párlatnak. A 19. században azért volt divat a cukrozása, mert akkoriban mindent agyoncukrozva szerettek.


3. Azért van NÉMI különbség a tisztaszeszbe pancsolt aroma és a fűszerekkel újrapárolt alkohol között. Egyébként meg nem festették, hanem a rendes abszint a lepárlás utáni 2. fűszerezéstől lesz zöld. Az 1860-as évek előtt pont azért nem volt túl elterjedt, mert csak minőséget gyártottak belőle, és nem lehetett olcsón kapni.


4. A kereskedelemben elterjedt „abszintokkal” nem csak a minőségük a gond, hanem hogy egész egyszerűen nem abszintok. Nincs törvényi definíció és nincs fogyasztói elvárás sem. Egész egyszerűen azt adnak el abszintként, amit akarnak, csak legyen szép színes és jó erős, hogy teljesítse a mai sztereotípiákat.

2012. szept. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!