Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha valaki sokszor iszik, egy...

Ha valaki sokszor iszik, egy idő után szokja a szervezete az alkoholt?

Figyelt kérdés
Egy feltevés: Ha valaki most 1 liter bor elfogyasztása után részeg lesz, az akkor, hogy ha ezt minden péntek-szombaton megissza, egy év elteltével is ugyan-úgy 1 liter elfogyasztása után is ugyan olyan részeg lesz, mint 1. alkalommal?
2012. márc. 11. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Megszokja,és egyre többet tudsz inni.
2012. márc. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem, mert az alkohollal szemben tolerancia alakul ki (megszokja az ember) és idővel egyre többet kell inni ugyanolyan hatás eléréséhez. Nem feltétlenül a részegségre hanem a feldobott hangulatra gondolok. A heti rendszeresség talán még nem olyan veszélyes, illetve nem okoz függőséget, de a napi edzésnek ez törvényszerű következménye.
2012. márc. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

Egy ideig többet tudna inni, mert tényleg meg lehet szokni, bár inkább a napi piázást lehet megszokni.

Idővel viszont a szervezet felmondja a szolgálatot, tönkremegy a máj, egyre kevésbé tudja feldolgozni az alkoholt, (és a tápanyagokat is).

A végső stádiumban már 1 feles is elég. Akkor már nemsokára harangoznak...

2012. márc. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az alkohol ugyanolyan anyag mint a koffein. Egy idő után a szervezetnek kialakul a toleranciája irántuk.
2012. márc. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Törvényszerű, hogy ha valaki gyakran iszik(mondjuk 2-3 naponta, vagy szinte mindennap), akkor sokkal több kell neki egy idő után, hogy megérezze. De hiába tolerálja valaki az alkoholt és nem lesz részeg, a mája és a gyomra ugyanúgy megszenvedi. Meg az összes szerve.

Egy ismerősöm majdnem belehalt a folyamatos ivászatba, egy üveg vodka után még jól volt és ivott rá 80%os abszintot.. A mentő vitte el.

2012. ápr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát pl. Én kb. két hete minden szombaton iszok.Most szombaton nem ittam,de mikor este mentem aludni kívánta a szervezetem.Viszont másnap ittam egy pohár pezsgőt és tisztára meghülyültem tőle.Nem voltam részeg,tudtam magamról meg miminden,de mégis fejembe ment.jesszus rossz visszagondolni miket beszéltem .. :D 15/L és hidegen hagynak a rosszindulatú kommentek és nem vagyok rá büszke :)
2013. márc. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!