Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi a különbség a Kanadai és...

Mi a különbség a Kanadai és Skót Whiskey között? És sztetek melyik a finomabb?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 25. 16:28
 1/6 Phoney ***** válasza:

Az, hogy a kanadai lágyabb, de ezzel együtt ízetlenebb (gabonaíz szempontjából). Akik nem szeretik, sokszor „barna vodkának” csúfolják.


Hogy melyik a finomabb, arra csak az tud érdemben válaszolni (én pl nem), aki legalább egy Crown Royalt ivott már. A rendesebb kanadai whisky nagyon ritka itthon, mert a Black Velvet (na az tényleg barna vodka) és a Canadian Special Old (pár pohár után inkább odaadtam valakinek az egész üveget...) nincs azon a minőségi szinten, ahol a divatosabb alap skót whiskyk (Old Smuggler, Grant's, Famous Grouse, stb.). Tehát az itthon ismertebbek közül a skótok jobbak.

2012. ápr. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt én is tapasztaltam, hogy míg egy Johnnie Walker Red-nek, Grants-nak, vagy Ballentines-nek elég füstös erős íze van addig a Black Velvet-nek, Canadian Special Old-nak, vagy Old Man-nak szinte semmi sajátos íze nincs, inkább vodkára hasonlít mint egy Skót Whiskyre.
2012. ápr. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezt szomorúan hallom, mert ma baráti összejövetel lesz, akik nagyon szeretik a whiskey-t, és én kanadai whiskey-t vettem nekik... :/ Azért remélem az is ízleni fog nekik, és nem lesz vodka utánérzetük... :)
2012. ápr. 25. 18:28
 4/6 anonim válasza:
Na, hogy ízlett?
2012. ápr. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem volt jó :S
2012. ápr. 27. 11:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Legközelebb szerintem vegyél valami 3-4 ezer forintos skót Whiskyt pl.: Johnnie Walkert, vagy Grantsot ha el akarod nyerni a tetszésüket. Vagy bár nem skót, hanem amerikai, de a Jack Daniels is meglehetősen jó Whisky, édeskés ízű, de nem olyan lágy mint a Kanadai Whiskyk.
2012. ápr. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!