Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hidegen vagy melegen jó a...

Hidegen vagy melegen jó a tömény ital?

Figyelt kérdés

Nálam a hideg a fagyó/hűtő. A meleg az szobahőmérséklet 20 fok. A tömény 37-40%

Valakinek tapasztalat?


2012. máj. 26. 21:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Csakis hidegen.
2012. máj. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Sok mindentől függ. Nyáron szerintem hidegen jobb egyértelműen. Télen viszont a szobahőmérsékleten tartott a megfelelőbb választás nekem.
2012. máj. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Phoney ***** válasza:
78%

Általánosságban minél gagyibb, annál jobban áll neki a hideg. Az eltompítja az olcsó ital kaparós jellegét és a rossz ízét is.


Egy prémium orosz vodka pl. orosz ízléssel melegen, európai ízléssel pedig 4–7 °C-on a legjobb.


A többi párlat jellemzően 17–20 fok közt ideális, persze csak ha igazán jó minőségű. Ha valakinek az ilyenek túl erősnek tűnnek melegen, akkor inkább egy kicsit hígítani érdemes (akár egy jégkockával), nem hűtőbe tenni.


Persze aki Jack Daniel's-nél jobb italt életében nem kóstolt, attól nem ilyen választ fogsz kapni.

2012. máj. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%
Phoney, az emberek többbségének nincsen pénze tízezer forintos italokra. Lehet, hogy neked a Jack Daniel's vagy az Absolut Vodka stb. gagyi, de én nem ittam drágábbat, de nem is gagyi szerintem. A gyagyi meg a csúcskategória közt is van azért valami. Azért mert te jól ismered az italokat, nem kéne sznob beszólásokat írni. Nem kell jéghidegnek lennie, de utálom, ha meleg. De ezentúl megfigyelem, hol hogyan szolgálják fel.
2012. máj. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Royal vodka, White rum, Tarpai szilva.

37,5%, 37,5% 45%

2012. máj. 26. 22:34
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

vodka hidegen

rum hideg vagy meleg

pálinka csakis meleg

2012. máj. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egy forró sör pirított zsemlekockákkal valami isteni. ☺
2012. máj. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Phoney ***** válasza:
100%

ma 22:32

A Jack Daniel's áráért is lehet jobbat venni a Jack Daniel's-nél, csak tovább kell menni a hypermarketeknél (bár időnként azokban is találni jó italt jó áron). A múlt héten pl. 3600-ért vettem Evan Williams 7 évest, ami lekörözi a Jack D.-t


Azért a kb 5500-ért, amiért a Jack D-t a „teszkók” vesztegetik, jobb helyen olyan jó 7 éves rumot, bourbon whiskyt, fiatalabb single malt scotchot és még sok mindent lehet kapni, amit bűn hűtőbe tenni. Egy ötezres pálinkát se érdemes pl. lehűteni.


A Jack D. mondjuk nem is a legjobb példa, mert az nem a minősége, hanem az agyonszűrtsége miatt kap olyan jelleget, ami melegen nem előnyös (ebben a vodkára hasonlít). De azért 1 jégkocka neki is bőven elég.

2012. máj. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Phoney ***** válasza:

„Royal vodka, White rum, Tarpai szilva.”


Royal vodkának mehet a fagyasztó, a „white rum” gondolom gazdaságos márka, akkor neki is, a tarpai szilva meg minőségtől függően. Életem egyik legjobb pálinkája 51 fokos házi szilva volt, melegen volt a legjobb:)

2012. máj. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
22:32-es vagyok. Whisky-k közül nem sokat ismerek, de valamiért felkapott a Jack Daniel's. Még a Chivas Regalról olvastam, hogy jó minőségű whisky. Most lebuktam. Sokszor a piát is a Tescóban vesszük, azt is szökőévente. Mik azok a jobb helyek Phoney, ahol érdemes italt venni?
2012. máj. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!