Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Tiszta eperpálinkát mennyiért...

Tiszta eperpálinkát mennyiért árulnak? (Házit)

Figyelt kérdés
(Szedernek is nevezik egyes vidékeken. Tehát nehogy földi eperre gondoljatok, mert az más tészta.)

2012. máj. 30. 14:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát tuti nem olcsó mivel elég apró gyümölcs így rengeteg kell belőle a főzéshez.
2012. máj. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az a nem olcsó... forintban kifejezve mennyi?...
2012. máj. 30. 22:25
 3/16 anonim válasza:
30%
Egy rokonom főz nekem most eperpálinkát és 1 kg eperhez 2 kg cukor kell és ebből lesz 1,5 liter pálinka.Akik eladáshoz csinálják azok még rászámolják a munkadíjat így szerintem kb 4000 körül lehet.
2012. máj. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
hát kb 4-5000 Ft/liter
2012. máj. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Cukor??? minek ehhez cukor? Ráadásul ilyen sok???!

Jó, biztos több lesz a pálinka mennyiség, de az akkor sem az igazi már.

Olyan sok cukrot tartalmaz ez a gyümölcs, hogy már szedéskor is ragad az ember keze!


Ezek szerint a cukrozott kerül 4-5 ezerbe?

És mennyivel érhet többet ami színtiszta gyümölcsből készült cukor hozzáadása nélkül?

Egyébként köszönöm az eddigi infókat!

2012. máj. 31. 12:59
 6/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem az a 4-5000Ft/liter teljesen korrekt érte, az előzőekben említett "pálinka" is gondolom tiszta eperpálinkaként cserél gazdát..(Ameddig a fütyülőst tekintik a pálinkák bálványának, ne gondold, hogy többet adnak érte..)

2012. máj. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Erjesztéshez szoktak cukrot rakni, csak nem ilyen arányba. Mi 20 literes hordókban szoktuk a törkölyt összegyűjteni, és 1 hordóba max 1-1,5 kg cukor megy szétosztva (aljára-közepébe-tetejére). Azért szerintem ha 1 kg eperhez hozzárakunk 2 kg cukrot nem lesz valami finom a pálinka.
2012. máj. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A családunk faeper-cseresznye pálinkája 5000Ft.
2012. máj. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Phoney ***** válasza:

„1 kg eperhez 2 kg cukor kell és ebből lesz 1,5 liter pálinka”


Az már művészet. Aki kilónként 2 kiló cukorból is csak 1,5 liter „pálinkát” csinál, az inkább adja el az üstjét, mert még pancsolni se tud rendesen.

2012. jún. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
úgy hiszem,hogy nem rossz a "pancsolt "pálinka és elhiheted,hogy nem ért hozzá,nem ma kezdte a főzést és hidd el nagyon finom pálinkát csinál :)Egyébként gondolom csak nálunk párolog a cucc másnál nem :)
2012. jún. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!