Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Tiszta eperpálinkát mennyiért...

Tiszta eperpálinkát mennyiért árulnak? (Házit)

Figyelt kérdés
(Szedernek is nevezik egyes vidékeken. Tehát nehogy földi eperre gondoljatok, mert az más tészta.)

2012. máj. 30. 14:59
1 2
 11/16 Phoney ***** válasza:

Már magából a 2 kg cukorból is kb 4 liter 50%-os párlatnak kellene kijönnie. Magyarul ha tényleg ennyiből jön le 1,5 liter, akkor a készítője hülyeséget csinál, pocsékolja a cukrot.


Én is ismerek olyan embert, akinek ízlik a saját, gyümölccsel ízesített „cukorpálinkája”, de a pálinka valami egészen más dolog. Egy ilyen keverékben a cukor 5%-a származik eperből, a pálinka cefréjében meg a 100%-a. Magyarul az igazi eperpálinkában normál esetben 20-szor annyi eperíz van, mint ebben.


50 éven át is lehet rossz pálinkát főzni (hajaj), vagy olyat, aminek köze sincs a pálinkához.

2012. jún. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Macska70 válasza:

Nekem most lett kész 600Kg földieperből, 20Kg cukorból 70L pálinkám.

Isteni az illata is és az íze is. Kb 4500,-ért adom. Üdv.

2013. aug. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

Szép napot!


Az eperpálinkás tavalyi hozzászólására akadtam ma, érdeklődnék hogy tudok-e 2-3 litert venni?

Budapest, András

2014. okt. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Sziasztok. Azt azért tudni kell az eper pálinkáról hogy a cefréből fele annyi pálinka lesz mint más gyümölcsből. Az átlag 100 l cefre 10 l pálinka, de az epernél ez csak 5 l. Minél ritkább gyümölcsből van a pálinak annál értékesebb. Nem mindegy hogy almából jön össze egy főzetre való vagy egy pár centis gyümölcsből. Ezzel nem azt akartam mondani hogy abból rossz pálinak van, sőt csak nem mindegy mennyi munka van benne.Tehát az áránál ezt is figyelembe kel venni. Nekem van egy hatalmas eperfám de nem vagyok nagy pálinak ivó csak sajnálom ha a földön végezné. Ha valakit érdekel mind gyümölcsben vagy cefrében vagy másban kereshet.
2017. márc. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Hú, hol is kezdjem? Először is a JÖT. szerint nem tudsz venni " kéz alól " semmilyen pálinkát. A NAV-osok is figyelik a hirdetéseket, és nem kevés embert fogtak már meg pont így, hogy pálinkát kívántak venni :). De ha civilként mégis tudnál szerezni, akkor arra készülj fel, hogy a faeper pálinkának nem kevés lesz az ára. Egyrészt mert kurrens cikk, kevés van, és kevesen foglalkoznak vele, a másik okot meg már említettem. A faeperből készített cefrére nagyon oda kell figyelni, mert az egyik legkönnyebben romlandó cefre. Pl: a 120-as hordóba bele kell rakni vagy fél liter étkezési foszforsavat, hogy a pH-t levigye az ember a normális mértékre. És ez csak egy a sok dolog közül.

A másik dolog ami felfigyeltem a hozzászólásokban az, hogy sokan hatalmas tévedésben vannak a cefrézéssel, főzéssel, kihozatallal kapcsolatban. Ezekre is mondok példákat: a kristálycukrot nem oldatban rakják a cefréhez, hanem csak rárétegezik a cefrére. Ekkor jó eséllyel nem tudják az élesztők a szacharózt átalakítani alkohollá. ( legalábbis jó részét nem ). A másik nagy tévedés a kihozatallal kapcsolatos. Elméletben 1 kg cukorból 480 g (610 ml ) etilalkohol lesz. Ez azt jelenti, hogy elméletben 1.2L 50% os szesz keletkezik. Ez azonban nem azt jelenti, hogy ennyit ki is lehet nyerni belőle a pálinkakészítés során. Akinek 0.7-0.8 L kihozatalt sikerül produkálni az már örülhet rendesen. :) A 600 kg-os / 4500 Ft-os hozzászóláson is elgondolkodtam egy kicsit. Nézzük a mai nagybani árat:1000 Ft/kg. Csak a gyümölcs 600.000. Jó, tételezzük fel, hogy saját gyümölcs, és-vagy másodosztályú. Ezért legyen az ára 500 Ft/kg akkor ez 300.000 Ft. 20 kg cukor/150 Ft az 3000 Ft. Mondjuk, hogy a hozzászóló saját magának főzte, ezért munkadíjat ne számoljunk ( adó 2013-ban még nem volt ) Viszont számolhatunk alsó hangon 7000 Ft-ot az energiafelhasználásra. Ha mindent összeadunk, akkor a hozzászóló pont nullára kihozta az üzletet. :) ( Egyébként a kihozatalt is kétlem, mert a szamóca nem arról híres, hogy sokat ad, sőt. ) A faeperre visszatérve, nagyon jellegzetes ízű, sokan büdösnek mondanák. Kicsit a törkölyre hajaz. Nekem a tavalyi főzésű faepremmel sikerült néhány versenyen szép helyezéseket elérnem, itthon és külföldön egyaránt.

2017. máj. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Lezgor válasza:

Sziasztok, Most vettem egy házat, ahol van egy hodály nagy eperfa. 1,5 hónapon keresztül "szömölgettem az epröt) válogattam, mostam át, stb. Mindenki azt mondta, h nem vagyok normális, mert cefrének mindegy, söpörjem csak össze a fóliáról... De nem tettem... A kb 300 liter cefréhez kb 15 kg cukrot adtam, 20kg gyümi - 1 kg cukor. Illata fenomenális volt erjedés közben, bár kicsit erős :)


Most lett lefőzve 51%osra, 34,3 L lett belőle. (1800Ft/liter hivatalosan lepapírozva).


Az összes költségem, a hordókkal, főzetéssel, szállítással, tárolóval - demizson + üvegek KB 100 000 HUF. Ehhez adjuk hozzá, hogy napi átlag 1 órát foglalkoztam vele. Ha még keresni is akarnék rajta, 6-7000 alatt biztos nem adnám, de egy litert sem adok el, mert a saját munkám, amennyit szívtam a fóliákkal, meg az esőzés utáni szüttyögésekkel, nem tudja pénz megváltani. Persze egy részét elajándékozom, de úgy tudom a pálinka nem romlandó ;), és mikor legkevésbé volt kedvem foglalkozni vele, mindig arra gondoltam, hogy munkám nem felesleges. Jó pálinkázást mindenkinek!

2017. aug. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!