Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért mondják Magyarországra,...

Miért mondják Magyarországra, hogy "bor ivó" ország, amikor itt csak a gazdagok isznak bort? (leszámítva a kannásbort)

Figyelt kérdés
Inkább úgy mondanám, hogy Magyarország borkultúra a felső tízezer körében, sörkultúra a középosztály körében és vodka/rövidital-kultúra a szegények körében.

2012. jún. 1. 12:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%
Hát azért nem mondanám hogy a rövidital-kultúra a szegények körében terjedt, mikor 450-500 forint egy feles.
2012. jún. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Attól függ milyen feles. Bolti pénztárnál a "csavaros kifli" nem olyan drága.
2012. jún. 1. 12:49
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért a borivás egyeltalán nem csak a gazdagok kiváltsága. 2-300 Ft-ért igen tisztességes termelői borokat lehet kapni. Nem csak a sokezer forintos, és a petpalackos bor van a piacon, jócskán találni közte is.
2012. jún. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Magyarországon nem beszélnék sörkultúráról. A drága külföldi söröket szintén csak a felső 10000 engedheti meg magának, ami 150 Ft alatt van az nagyjából a petpalackos bornak megfelelő minőségű.
2012. jún. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Phoney ***** válasza:

Azt azért nem szívesen nevezném rövidital-kultúrának, amit a legtöbben művelnek, az pedig már 20 éve is megfigyelt jelenség volt, hogy a magyar borivó kultúrából sör- és égetettszesz-fogyasztó kultúra lett.


Manapság próbálják visszahozni a borkultúrát, és ennek valamennyi látszatja is van. Pl. egy csomó átlagos étteremnek és bárnak van külön borlapja vállalható, jól tárolt borokkal. Ugyanezeken a helyeken a rövidital-kínálat kissé nevetséges (az „igényeknek” megfelelő), de persze cseppet sem olcsó.


Borból valóban lehet olcsón jót venni (akár boltban is előfordul igazán jó bor ezer forintért), míg rövidnél az ilyesmi kb. lehetetlen, leszámítva a házipálinkát, amit a legtöbb esetben nem is szabad eladni.


A magyar sörkultúra meg ugyanúgy nincsen sehol, ahogyan a rövidkultúra. Egyáltalán nem megfizethetetlen a jó import sör, de sajnos nem sok mindenkit érdekel (és pont ezért nem gyártanak itthon komolyabb söröket).


Ha pedig azt vesszük, hogy a háromból melyik fajtára legjellemzőbb a kulturált fogyasztás, akkor egyértelműen a borra.

2012. jún. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Szerintem a Borsodi a legfinomabb sör.
2012. jún. 1. 16:44
 7/19 Phoney ***** válasza:

A „legfinomabb” fogalma nem összetévesztendő az „én ezt szerettem meg” fogalmával. A Borsodi Világosról még a saját gyártója is beismeri (időnként), hogy egy olcsósított szar, mert „kompromisszumokat kell kötni”, „túl drága a maláta”, meg egyebek. (Nem mintha a többi itthon gyártott sör jobb lenne.)


[link]


Gondolom egyébként sem ismerkedtél különösebben a jobb (magyarországi) cseh/belga/stb sörözők kínálatával. Én ilyen helyeken jöttem rá, hogy sima világos sörből is lehet jót főzni.

2012. jún. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Phoney ***** válasza:
Illetve a komló drága, de a lényeg marad.
2012. jún. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Béla211 ***** válasza:
Ez olyan mint van a tokaji aszú amit én annyira nem szeretek mint az olaszrizlinget.De szerintem azért mondják h a borkultúra országa mert a szőlőt termesztik Magyarországon évszázadok óta. Nem a malátát meg a komlót. És mennyi bor fesztivál van.És háznál is sokan készítenek bort és nem sört. mondjuk igaz pálinkát is. Meg amúgy 1000forintért 1,5literel igazán minőségi bort kapok és nem vagyok nagy pénzű ha hetente veszek egy palackkal az 4ezer forint és ezt szerintem kilehet bírni ehhez nem kell felső 10ezerben lenni.
2012. jún. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésben a borivó egy szó lenne helyesen, de a kérdés sem helyes. Nem felel meg a valóságnak, hogy a gazdagok isznak bort. Borból (igaz az olcsóból) fogy a legtöbb tudomásom szerint. A kannásat nem számítva is rengeteg filléres bort lehet vásárolni. Szőlőből készül, csak nem a hagyományos módokon. Jó minőségűt is lehet kapni 1400-1500 Ft/palack áron. A 7000 forint felettieket meg vegye meg az, akinek két mamája van.
2012. jún. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!