Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Whiskynél mikor kell megállni...

Whiskynél mikor kell megállni az ivással?

Figyelt kérdés

Tehát azt akarom, hogy jó legyen, ellazuljak, vidámabb legyek, legyen hatása, viszont azt nem akarom, hogy behányjak. Mikor álljak meg?

Pl. most ittam belőle kb. 3 kortyot és most el kezdtem kicsit zsibbadni. Mennyit igyak még?


2012. jún. 8. 17:22
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Amúgy a Black Velvet whiskyről van szó, 40% alkoholtartalmú.
2012. jún. 8. 17:23
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb 3500 dologtól függ, teljesen lehetetlen így megmondani, aki meg is próbálkozik vele annak se higgy, mert nem lehet így kiszámolni.


Mindenféle piát, főleg a töményet lassan kell inni! Úgy értem, ha nem vagy gyakorlott piás, nem ismered a toleranciádat, és nem akarsz beégni a haverok előtt, hogy a csajod ölébe hánysz. :)


Ha ilyen töményből megiszol pár kört, mondjuk összejön 1 dl, akkor inkább várj egy órát, mert csúnyán mellé foghatsz. :)

Van, hogy iszol, iszol, kussol benned a pia, utána meg beadja úgy, hogy 2 perc alatt összeakad a nyelved. :)

2012. jún. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Amúgy nő vagyok, nem pasi.

Whiskyben még nem vagyok annyira jártas, azért kérdezem.

Múlt héten találkoztam az egyik jó barátommal és akkor megittunk ketten 1 üveg whiskyt, de elég gyorsan. Jól éreztük magunkat majd pedig nem sokkal utána hánytunk. Szóval az már biztos, hogy fél üveg whiskyt ha gyorsan lenyomok, az nem jó. :)


Most egyedül vagyok és rá akarok jönni, hogy a whiskynél mennyi az elég, hogyan igyak, hogy jó legyen, de ne legyek rosszul?

2012. jún. 8. 17:35
 4/11 anonim ***** válasza:

Á, mondom, hogy rosszul csinálod, higgy nekem, a dallaszon nőttem fel, 2szer szoktam le a piáról meg egyszer a gombáról, profi vagyok benne. :D


Most kitapasztalod, aztán ha elmész valahova, jól félrevezeted magad! Ez tényleg sokmindentől függ, milyen lelkiállapotban vagy, mennyire vagy fáradt, mit ettél, felhúzod e a piát long drinknek, vagy töményen iszod, mennyi idő alatt....

Azért nem kezdtem bele az előbb mert még sokáig lehetne sorolni, fölöslegesen.

Lassan kell inni, meg kell várni a hatását, ha átlagba fél óránként megiszol mondjuk 4 cl-t, pár órán belül attól is berúgsz.

Ha becsípsz, akkor egyszerűen ne igyál többet, amíg nem érzed, hogy józanodsz. Mert ha közben ráiszol, akkor csak halmozódik, és kiüt. :)

2012. jún. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
... meg hát én úgy vagyok vele, hogy vagy iszom, vagy számolgatok. XD
2012. jún. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hogy milyen lelkiállapotban vagyok: az ki nem fejezhető!

Párom külföldön van már elég régóta, ott dolgozik és már annyira hiányzik hogy kezdek nagyon besavanyodni, így muszáj valamit kezdenem magammal!

Most ott tartok, hogy már eléggé el vagyok lazulva, de még ezt azért lehet fokozni, még csak egy picikét ittam.

De csak akkor kortyolok bele újra, ha úgy érzem, hogy kezd múlni a lazaság.

2012. jún. 8. 17:52
 7/11 A kérdező kommentje:
Amúgy nem keverem semmivel, úgy iszom ahogy van, csúszik mint a víz.
2012. jún. 8. 17:53
 8/11 Phoney ***** válasza:
Minden italra érvényes, hogy ha félóránként egy adagot iszol, akkor kb. el tudod dönteni, hol állj meg. Amikor már „jó”, akkor hagyd abba.
2012. jún. 9. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja a tömények nagyon alattomosak tudnak lenni, van hogy nem érzel még semmit, aztán egyszerre beüt az egész, úgyhogy csak óvatosan, a Black Velvet meg nem csoda hogy jól csúszik, a Kanadai whiskyk könnyebben lecsúsznak, mert nincs az a jellegzetes erős füstös ízük mint a Skót whiskyknek főleg a Grantsnak. Szerintem félóránként 4cl meg utána úgy 1.5-2 deci kísérő, és akkor szerintem 4-5 órával később is még jól leszel aztán ha tovább folytatod, akkor lehet, hogy lassan hányingered lesz.
2012. jún. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Tudom hol a határ, tudtam tegnap, hol kell megállni. Amikor már meguntam abbahagytam és egy ideig nagyon jó volt.

Még jócskán tele van az üveg, amíg a párom haza nem ér, hát addig talán ki is tart. Amikor úgy érzem, hogy kell, mert már nagyon nem bírom, hát akkor iszok belőle annyit, hogy jobban legyek. Mai napot egész jól bírom, nem ittam belőle, lehet nem is fogok. De ha nagyon gázul vagyok, akkor majd előveszem újra, úgy mint tegnap, így kicsit könnyebb átvészelnem a párom hiányát.

2012. jún. 9. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!