Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Meggybor projectbe kezdtem....

Joe123456789 kérdése:

Meggybor projectbe kezdtem. Rendesen utánaolvastam az interneten de mennyi cukor kell bele?

Figyelt kérdés
Azt írja szinte minden recept hogy a préselés után a megmaradt szilárd cefréhez öntsek kinyert literenkétn 8 deci vizet (pl 5 liter lé esetén 5x 8 deci víz) és 38 deka cukrot. Nahmármost 5 liter lé + 4 liter víz + 5x38 deka cukor ami majdnem 2 kiló. Nem sok egy kicsit a borba? Nem szeretnék túl édes csemegbort. Inkább kicsit félédes esetleg félszárazra hajazót. Illetve van mustfokolóm. Hány fokosra állítsam be vele hogy kellemes legyen a borom? , . Szóbeszédban 22-fokot halottam . Reális ez?
2012. jún. 10. 14:36
 1/5 anonim válasza:
a cukor nem csak az ízét befolyásolja de az alkohol tartalmát is figyelj miből mennyit használsz
2012. jún. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen- igen tudom. Hisz forráskor a cukor alakul át alkohollá...csak tavaly úgy jártam hogy az almabort kicsit tulcukroztam és nem tudott az összes cukor rendesen kiforrni.. ereje volt ugye csak az alkohol fok miatt nem fort tovább és sok cukor maradt.. csemege bor lett... finom volt szó se róla... de nekem túl édes... ezt szeretném elkerülni..
2012. jún. 10. 14:57
 3/5 anonim válasza:
értem hát várd meg a hozzá értők válaszát
2012. jún. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 doboszoli ***** válasza:

Anno, a következő "kottát" alkalmaztuk:

-1 liter meggy velő

-1 kg cukor

-3 liter víz

Semmi faxni, erjesztés, ülepítés, fejtés, majd fogyasztás.

Jót derülünk a leíráson, mert a végén megjegyezte, hogy legfinomabb kétszer fejtve, KARÁCSONY tájékán... Jó, hogy nem Húsvétkor.D)

2012. jún. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én is a 1 l meggyléhez 1 kg cukor és 3 l víz variációt használom már évek óta. Még nagyapám adta ezt a receptet és kár hogy nem marad karácsonyra belőle...

Tavaly kb 70 litert csináltam és november közepén fogyott el. idén még többet kelll csinálni.

2014. jún. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!