Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Honnan tudnék beszerezni...

Honnan tudnék beszerezni 96%-os szeszt nagyobb mennyiségben? Házi likőrhöz kellene.

Figyelt kérdés

Gyógyszertárban ma már az idétlen szabály miatt csak egy decit adhatnak ki egy embernek. Nekem kéne minimum fél liter. Más helyről nem lehet beszerezni?


Egyébként ha odamegyünk mondjuk öten, és mindegyikünk vesz egy-egy decit úgy kiadják?


2012. jún. 22. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Csak így tudod megoldani.
2012. jún. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Phoney ***** válasza:
100%

Étkezési finomszesz néven keresd, de én csak a Metro áruházakról tudom, hogy tartanak ilyet.


Egyébként milyen likőrhöz kell? A legtöbbhoz teljesen megfelel a 37,5%-os szesz (olcsó vodka), csak megfelelő arányokkal kell dolgozni.

2012. jún. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudom, hogy tavaly Romániában a Penny Marketben láttam fél literes műanyag flakonban volt, 40lei az kb. 2600Ft-ért, de nálunk egyik Nagyobb boltban sem láttam, de valahol biztos árulnak, csak van olyan bolt ahol árulnak a gyógyszertáron kívül is.
2012. jún. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Növényi likőrhöz kell, amibe érdemi mennyiségű ánizsmagot és édesköményt is teszek majd. Azokból a sima vodkában nem oldódnak ki normálisan az illóolajok.
2012. jún. 22. 18:28
 5/10 A kérdező kommentje:

utolsó: évekkel ezelőtt még lehetett kapni az átlag utcai közértben, egy ideje már nem.


Phoney: mennyibe kerülhet az az étkezési finomszesz?

2012. jún. 22. 18:29
 6/10 Phoney ***** válasza:

Fél litert 4-5000 között vett egy ismerősöm nemrég. Ha az alkoholtartalmát átszámolod, ez csak kicsit van túlárazva, olyan, mintha 1700-ért vennél fél liter vodkát.


Egyébként növényi likőrhöz ajánlom a Rodniks's 85% Strong „abszintot”, régen ebből csináltam ilyeneket. Van egy kis kesernyés-ánizsos jellege, de az elfér egy növényi likőrben. Ha olcsóbb boltot fogsz ki, akkor olcsóbban jön ki a tisztaszesznél. Most pl a 7 dl 4500 Ft jobb helyen.


De megfelel szerintem a teszkós félliteres „cseh absinth” is a 70%-ával, a zöldnek szintén alig van íze.

2012. jún. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

[link]

Erre az abszintra érted a teszkós zöldet, ugye?


Ez, vagy a Rodniks's lenne a jobb választás?

2012. jún. 22. 18:54
 8/10 Phoney ***** válasza:

Nem, ez mindig nagyon drága. Erre gondoltam:

[link]

2012. jún. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez az az abszint amit soha többé nem akarok látni, kb. 3200Ft a fél liter, undorító, se a zöldnek, se a pirosnak nincs különösebb íze, mert csak azt lehet érezni, hogy szétmarja a torkodat, és egyszer a piris változattól sikerült elég rendesen berúgnom, de házi likőrhöz tökéletes az alacsony árával, és magas alkoholtartalmával.
2012. jún. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9: abszintot csak hígítva iszunk, cukorral. Bár ez gyakorlatilag nem abszint, hanem ízesített finomszesz, kis vízzel, festékkel.


Köszi a válaszokat, legközelebb ha teszkóban járok, be is szerzem :)

2012. jún. 23. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!