Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Pálinkát "tisztán" isszátok,...

Pálinkát "tisztán" isszátok, vagy mivel lehet keverni?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, és most hoztam haza pár üveg pálinkát, de nem tudom pontosan hogy szokás "magyarosan" inni..


Mert itt kint, nem akarják tisztán inni, vagyis csak a pálinkát, akarnak kólával leöbliteni a pálinkát példáúl.

Ezért kiváncsiságból érdeklödnék ha van valami finom ital?


Ès ha lányokkal akarok inni, pálinka jó erre, vagy inkáb mást akarnak inni? (úgy általában)



2012. jún. 22. 19:04
1 2
 1/20 Phoney ***** válasza:
100%

Itthon a pálinkát kb. nagyobb bűn bekeverni, mint egy 20 éves whiskyt. Mondjuk ha nincs jó íze annak a pálinkának (mert ez kicsit se ritka sajnos), akkor csinálj vele, amit jól esik.


Egy igazán jó pálinka lányokak is jól lemegy (főleg, ha nincs 45% fölött), de mint mondtam, az igazán jó pálinka egyelőre a ritkábbik jószág.


Ezen a linken van 1-2 pálinka alapú koktél is, de én nem próbáltam őket:


[link]

2012. jún. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Ez gundel pálinka, az jó?

Nem volt sok választék, a reptéren..


Mik érdemesek kóstólni, és melyek azok amelyek helyett valami mást lehet inni?

2012. jún. 22. 19:21
 3/20 A kérdező kommentje:
egyébként kösz a választ :)
2012. jún. 22. 19:21
 4/20 anonim válasza:

Szia én 21 éves lány vagyok. Ha van valamilyen alkalom, amin a barátnőimmel iszogatunk, akkor csak is magyar pálinka jöhet szóba és csak is tisztán. Lányoknak szerintem a barack, cseresznye, málna ami bejön :) Legalább is nekem ezek. Van olyan ismerősöm, hogy olyan ízű gyümölcslevet iszik utána amilyen ízű volt a pálinka, de szerintem elnyomja a pálinka zamatát :)

Ja és itt egy oldal, amin találhatsz pár pálinkás koktél receptet :) Egyszer ittam egy Appel dry nevű koktélt, amiben alma pálinka volt és sok sok friss trópusi gyümölcs.. Tuti befutó!!! :D

Még nem kóstoltam a Gundel pálinkát, de szerintem minden magyar pálinka remek :D Remélem tudtam valamennyit segíteni :)

2012. jún. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:

A link lemaradt :D

[link]

2012. jún. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Phoney ***** válasza:
A Gubdelt viszonylag drágán adják, szóval elfogadhatónak kéne lennie, de manapság ez még nem garancia semmire... sokkal drágábban is adnak el hibás pálinkákat, és ez így lesz, amíg nem épül fel némi pálinkakultúra Magyarországon. Kóstold meg, aztán döntsd el:)
2012. jún. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, linket, hát én eddig csak különbözö, yugoszláv pálinkákat kostóltam, igaz ezek nem márkásak voltak, csak valami müanyagflakonból öntötték nekem. De az teljesen más izü volt, mint ez amit most hoztam magammal. Pedig mind kettö szilvás.
2012. jún. 22. 19:36
 8/20 anonim ***** válasza:
75%
A finom magyar pálinkát méltósággal, kupicában egy hajtásra szokás fogyasztani. Keverni bűn és becstelenség!
2012. jún. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó tanács: ne tedd be a pálinkát a hűtőbe. Max. pincehidegnek szabad lennie. Egy pálinkafőző mestertől tanultam, aki szerint a hidegben megfagy a gyümölcs lelke :D

Ja én is lány vagyok, és pálinkát szigorúan csak tisztán. Én legjobban a meggyet és a kajszit szeretem. Az nem baj, ha ágyas :D

2012. jún. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ha pálinka, akkor legyen házi.

Az a legjobb, ahányszor vettem bolti kecskeméti, hortobágyi pálinkákat annyiszor kerülgetett a hányinger.

Nem is okoz, olyan bódult állapotot, mint egy igazi házi.

Hm, hogy a lányok szereti-e? Szerintem igen, a suliban ők is sokszor ittak a fiúkkal. Nekem mindig dicsérték a meggy pálinkát.

Egyébként a házi sem kerül többe, egy gyümölcsöt látott boltinál. A boltokban 2000ft körül vannak a 40,5%-osok, amíg a termelőnél a 48-51%-os kerül annyiba, de gyakran csak 1500ft(természetesen 0,5l értendő)

Szóval, ha legközelebb lesz rá alkalmad, akkor házi pálinkákat vegyél.

2012. jún. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!