Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Igaz, hogy a whiskey-től nem...

Igaz, hogy a whiskey-től nem leszel másnapos?

Figyelt kérdés

Most tervezünk egy nagyobb Jim iszogatást érettségi ünneplésként és hát lehet kicsit sok is fog jutni egy főre:D

Azt tudom, hogy egyszer a red label-től nagyon másnapos voltam, mondjuk sör, bor, pálinka is volt előtte.

Reménykedem, hogy a Jim-nek hasonló hatása van rám, mint a Jägermeister-nek. Abból egyszer megittam fél litert, nem emlékszem semmire, de másnapos se voltam. Kicsit se.


2012. jún. 25. 17:28
 1/8 A kérdező kommentje:
és számít hogy mivel keverem? a jim almával nagyon szokott ízleni, de sokat még sose ittam.
2012. jún. 25. 17:35
 2/8 Phoney ***** válasza:
100%

Ha nem kommerszt iszol, akkor nem annyira magán az italon múlik, hanem a körülményeken.


1. ne feküdj le részegen, nagyjából legyél magadnál

2. ne feküdj le anélkül, hogy volna benned legalább egy fél (inkább egy egész) liter víz a legutóbbi vécéremenés óta

3. enni se árt vedelés közben, és főleg lefekvés előtt. Előnyben a savanyú, zsíros és olajos dolgok.


A kérdésre válaszolva pedig nincs olyan szesz, amitől ne lehetne másnaposnak lenni.

2012. jún. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A minőségi italtól kevésbé leszel másnapos, feltéve, hogy előtte ettél rendesen és kellő mennyiségű vizet is iszol. Attól a piszok alkoholtól ugyanis kicsit kiszáradsz, többek között ezért vagy olyan borzasztó rosszul másnap.

A Jägermeistertől azért nem voltál másnapos, mert az nem olcsó, mikor miből pancsolt szesz, amiben senki sem tudja, mi minden van. Ebből a szempontból a Jim Beam is jó: az sem "teszkógazdaságos" színvonal, nem döglött patkányból főzik, ha nem alapozol elé mindenféle vackokkal és közben sem kóstolod végig az összes "naeztigyadöcsémezjóbrutálerős" házipálinkát, akkor nem fogsz nagyon csehül kinézni másnap.

Ehhez viszont megfelelő folyadékbevitel is kell. Nem, nem csak a whisky, hanem bizony víz is kell mellé bőven. Tudom, iszogatás közben nem annyira népszerű a víz, mert van helyette más, de akkor sem szabad megfeledkezni róla. Néha azért vizet, üdítőt vagy bármi más alkoholmenteset is igyál, ne csak kísérőnek. Vagyis a 2 deci whisky mellé 2 korty kóla, "hogy jobban csússzon" nem lesz elég. Esetleg a hepaj után - ha nem esel össze valahol - lefekvés előtt meg lehet inni még néhány pohár vizet, úgy jobban fogod érezni magadat.

2012. jún. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor azt a jégeres dolgot nem tudom, hogy úsztam meg:D abba elvileg gyógynövények vannak, de hallottam már olyat is, hogy valaki attól lett a leginkább másnapos.

Akkor ha buli után megyünk gyrosozni és iszunk sok vízet is akkor az teljesen jó gondolom.

2012. jún. 25. 17:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem igaz, a whiskeytől is lehetsz másnapos. :) A többit már feljebb leírták.
2012. jún. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk hosszú lenen az este és elmúlna a hatása, akkor 1-2 sör megengedett? mert bulizni megyünk, tehát előtte meg kell inni és nem lehet beosztani estére.
2012. jún. 25. 17:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Mármint whisky után sör? Ahogy érzed. Igyál közte sok folyadékot (menteset). Meg amit az előttem szólok írtak, lefekvés előtt 1 pohát vizecske. Másnaposságra meg a paradicsomlevet próbáld ki, ha gáz lesz. Nem véletlenül árul szinte minden egységben a Cappy 100%-os parilevet:D
2012. jún. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Figyelj, én az utolsó bulin ahol voltam 3 féle piát ittam, először 6 feles Jägermeistert, utána 2 feles Jim Beamet majd kb. 1 órával később, úgy gondoltam, hogy még jól vagyok, ezért még 3 sört, utána széthánytam mindent, kb. fél óra kiesett, lefeküttem részegen kiszáradva éhgyomorra, és olyan másnapos voltam, hogy semmi szilárdat meg nem tudtam enni, mert egyből jött is ki. Szóval ha beb*szol mint egy állat akkor bármilyen piától lehetsz másnapos, látod én pont azokat a piákat ittam amit említettél, és másnapos lettem, azt viszont én is alá tudom támasztani, amit Phoney írt, mert az is megtörtént egyszer, hogy még sokkal jobban berúgtam, de megvártam amíg kijózanodok, és akkor ettem egy kicsit, és megittam 1 liter vizet, és a másnaposságnak nyoma sem volt, csak kicsit álmos voltam.
2012. jún. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!