Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Igaz, hogy a vodkától kevésbé...

Igaz, hogy a vodkától kevésbé leszel másnapos?

Figyelt kérdés
azt hallottam, hogy nem az alkohol miatt, hanem a benne lévő tartósitó- és egyéb szerek miatt. a vodka viszont tisztább, ezért nem lesz tőle bajod.
2012. jún. 20. 22:01
1 2
 1/11 Phoney ***** válasza:
55%

A normális rövidekben nincsenek adalékok, viszont az erjedés melléktermékei (másféle alkoholok) tényleg súlyosbítják a másnaposságot. A vodkából ezek azért hiányoznak szinte teljesen, mert azt annyira agyonfőzik és -szűrik. Tény, hogy a legbarátságosabb (kb észre sem vehető) másnapjaim nekem is prémium vodka után voltak, de lehet, hogy a nagy tételben befalt savanyú uborka segített inkább, mert az oroszok azt is (főleg a levét) másnaposságűző csodaszernek tartják.


De a msánaposság összetett dolog, szóval ha hülyén csinálod (pl. nem iszol elég vizet), lehet vodkától is jó másnaposnak lenni.

2012. jún. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
állítólag az "átlátszó" piák kevésbé okoznak másnapot... hát vmit nagyon rosszul csinálhatok :D
2012. jún. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
attól füg mennyire jó minőségű. vodkából is van szar, meg jó
2012. jún. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
hát nekem baromira fájt tőle a fejem , pedig jó minőségű volt..xd
2012. jún. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én egyszer úgy berugtam vodkától, hogy nemhogy másnapos, hanem még harmadnapos is voltam. Nem volt egy majális.
2012. jún. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem igaz!!!
2012. jún. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint igaz.Épp ezért 17 éves koromtól 19 éves koromig mást sem ittam,ha szórakozni mentünk.
2012. jún. 22. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
kösz szépen a válaszokat! majd tesztelem :) kedves első - a savanyú uborkát alapból se eszem meg, hát még részegen/másnaposan! :) azért kösz.
2012. jún. 22. 10:00
 9/11 anonim ***** válasza:
Igaz kérdező. Mégpedig amiatt, hogy a vodkában nincs szinezék. Én magamon teszteltem. Ittam már sört + 2 dl Jagert és olyan xarul voltam másnap h leír6atlan. Ugyanez vodkával nem okozott gondot. De a Jack Daniels is úgy kiütött hogy borzalom. Szóval a szinezéken van a hangsúly, nekem elhiheted.
2012. jún. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Phoney ***** válasza:
Mi ez a para, hogy a színezéktől másnapos az ember?:D Ti voltatok már másnaposak pl. Fantától? Mert én csak alkoholtól szoktam másnapos lenni. Mellesleg az amerikai whiskyhez (pl. Jack Daniel's) tilos színezéket használni (kivéve a blended fajtákat, de azokat nem is forgalmazzák nálunk), de az európaiban is csak a karamell megengedett. Akkor gondolom a tölgyfa vagy a karamell okoz másnaposságot. Aha. :)
2012. jún. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!