Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért nem bírom a töményet...

Miért nem bírom a töményet húzóra meginni?

Figyelt kérdés

Pár felest (2-3 db) megbírok inni, de azt sem húzóra csak kortyolgatva. :S Ha ennyit megittam akkor a többitől hányok, de nem a bevitt alkoholmennyiségtől hanem a húzatjától! Ja és ilyenkor enni sem bírok, hiába mondják, azt is kihánynám...

A kupicát leküldöm húzóra (2cl...)

A pezsgőből és a sörből lehúzok bármennyit, 5 sörtől sincs semmi bajom se de a tömény (pl.: Vodka, Hubertus, Whiskey) nem megy le.


Nem nagyivó akarok lenni de azért vendégségben csak illik és még olyat nem láttam aki ne húzott volna le fél deci töményet a kispohárkából :S



2012. júl. 2. 18:14
 1/8 A kérdező kommentje:
A pálinkával is hasonló módon vagyok, az se megy le húzóra.
2012. júl. 2. 18:16
 2/8 anonim ***** válasza:

Fújd ki előtte a levegőt.

Kifúj, iszik, mérgelődik, lélegzik. :)

2012. júl. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nálam sajnos kifúj-iszik-mérgelődik-hány :(
2012. júl. 2. 18:22
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem sem megy ez a húzóra-dolog. Ezt mindig előre közlöm azzal, aki tölt. Így vagy épp csak 1-2 kortyot önt a pohárba, vagy még 10 perc múlva is azt a kis pohárkát nyalogatom, amikor töltenék már a következő kört. :-)

Ez senkit nem zavar, max. megmosolyogják.

Ne aggódj, nem vagy egyedül. :)

2012. júl. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Phoney ***** válasza:
100%

A húzóra ivás nem normális dolog, alapvetően azoknál az italoknál terjedt el, amik egyébként gusztustalan ízűek (lásd a hozzáértés nélkül cefrézett és főzött, „30 éve csinálom, hagytudjammár” típusú karcos házipálinkákat, meg a kommersz szeszes italokat).


A bort és a pezsgőt pl. féldecinél sokkal kisebb kortyokban isszuk. Ha egy rövidital valóban ITAL és nem csak méreg, akkor azt is meg lehet inni rendesen (még ha nem is nyammog fölötte 10 percet az ember), nem kell lesatuzni, mint a gyógyszert.

2012. júl. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért a jack daniels meg a finlandia vodka nemhiszem hogy kommersz :)
2012. júl. 2. 19:50
 7/8 Phoney ***** válasza:
A Jack Daniel's-t nem is igazán szokás lesatuzni, dehát aki ezt szokta meg, az mindent egyben húz le... ismerek én olyan embert is, aki a 20 éves whiskyt is leveri, ha véletlenül megkínálják vele, mert „szerinte úgy kell töményet inni”.
2012. júl. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Isten-Isten-kocc-nyel és kis is ürül a felespohár.de már megint tele és így tovább,aki kiéri.alap dolog,legalább is nálunk,hogy legalább 2 felest le kell nyomni egymás után húzóra jó hp-ből. :D de arra se nézünk csúnyán,aki nem bírja.attól függ,ki mennyit meg mit szokott drinkelni.
2012. júl. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!