Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mért nem tudom meginni az...

Mért nem tudom meginni az alkoholos italokat?

Figyelt kérdés

Régen se szerettem őket túlzottan, de a fogyasztásuk nem okozott gondot. Októberben a barátaimmal ittam vodkát narancslével, lehet hogy túl sokat és nagyon rosszul lettem tőle. Azóta ha megérzem az alkohol szagát már attól rosszul vagyok. Szilveszterkor se tudtam meginni egy pohár pezsgőt, csak egy-két kortyot mert felfordult a gyomrom. Ma akartam inni meggylikőrt, ahogy emeltem a poharat a számhoz éreztem a szagát, már akkor rosszul lettem, az első korty után pedig még rosszabbul. Próbálkoztam még második korttyal is, ekkor nem vettem levegőt, hogy ne érezzem a szagát és 2 kortyot egyszerre lenyeltem, ez kb. 3 órája volt de azóta ha csak rágondolok elkap a hányinger.

Ez ellen lehet valamit tenni, hogy meg bírjak inni legalább pár korty szeszes italt anélkül, hogy rosszul lennék? Mindenkitől hallom, hogy milyen jó alkoholt fogyasztani, de nekem valahogy soha sem esett túl jól.

19/L


2012. ápr. 5. 17:59
 1/6 Phoney ***** válasza:
Kipróbálhatsz drágább italokat (vagy gyengébb koktélokat), de az sem lehetetlen, hogy 1-2 évre megundorodtál a szesztől. Ez sok mindenkivel megesett már, bár a legtöbben csak 1-1 itallal járnak így, amit aznap ittak.
2012. ápr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Eltelt az életemből 44 év, de már vagy 10 éve nem hiányzik még egy sör sem! Előtte se voltam egy részeges fajta.

És akkor mi van? Ha nem kívánod nem iszol és kész! Nem attól leszel menő, hogy összehányod magad...

:)

2012. ápr. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyrészt nekem sem esik jól szinte semmilyen alkoholos ital. Bár rosszul nem leszek tőle, egyiket sem szeretem igazán. Ami bejön, az a pezsgő, aperol, esetleg martini, de a többi aligha. A részeg emberektől (bármennyi idős is legyen) undorodom, ebből adódik, hogy én pl. még mindig is, ha ittam, mértékkel tettem. Ezt úgy értem, hogy én sosem akarok "az alkohol hatása alatt" lenni, és akinek ez okoz örömöt, azt képes vagyok csúnyán leteremteni. Amúgy amit az első írt, mindenképp igaz lehet. Próbálj meg könnyebb italokat inni, és mindig tartasd a mértéket. Ha ezek megvannak, nagy baj nem lehet. :)


18/F

2012. ápr. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ki fogok próbálni alacsonyabb alkoholtartalmú italt.

Második válaszoló lehet, hogy félreértett, én nem részegre akarom inni magam, csak zavar, hogy még szilveszterkor se tudtam normálisan meginni azt a pohár pezsgőt amivel koccintottam.

Igazából nekem azzal van bajom, hogy minden italban érzem mind szagában mint az ízében az alkoholt, esetleg nem tudtok olyan italt ami alkoholtartalmú de nem lehet benne az alkoholt érezni?

2012. ápr. 5. 18:35
 5/6 Phoney ***** válasza:

A Pina Colada vagy a White Russian koktélokban csak egész minimális alkoholt lehet érezni, ha minőségi összetevőkből készültek.


Valamivel olcsóbb és elérhetőbb megoldás, ha vermutot iszol üdítővel. Felmész a martini.hu-ra, és megnézed, melyik vermuthoz milyen üdítő illik, ezek jól ki vannak találva. Pl. Martini Rosso + gyömbér.

2012. ápr. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
igyál sangria gyümölcsbort, egyáltalán nem érzed rajta, közben van benne 7% mint egy erős barna sörbe. Vagy én is azt tudom mondani, hogy gyenge koktélok, egyszer ittam valami koktélt volt benne 2cl vodka, 2cl tequila, és kb. 2,5 deci 3 féle gyümölcsléből, meg rajta tejszín, hát arról meg nem mondtam volna, hogy van benne alkohol.
2012. ápr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!