Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Házi likőr alapjának kommersz...

Házi likőr alapjának kommersz vodka megfelel?

Figyelt kérdés
Vodka aromával ízesített szeszes italra gondolok. Tudjátok, a tipikus víz+alkohol+aroma kombó. Likőralapnak megfelel? Gyógynövényes likőrt szeretnék csinálni, ezen az oldalon csomó kérdés szól róla, kedvet kaptam.
2012. júl. 2. 19:40
 1/6 anonim válasza:
Én sima tesco-s vodkát használok a házi likőrökhöz, annyi, hogy több cukrot rakok hozzá.
2012. júl. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én nem szeretném túlcukrozni, maximum olyan 20dkg-t akarok belerakni. Érezni szeretném a növények ízét :)
2012. júl. 2. 19:49
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyébként a menta, édeskömény, szegfűszeg, gyömbér kombóról milyen véleménnyel vagytok?
2012. júl. 2. 20:19
 4/6 Phoney ***** válasza:

Tudomásom szerint az álvodkák drágábbak a legolcsóbb vodkáknál, ha a 30% körüli alkoholtartalmukat figyelembe veszed, szóval olyat ne vegyél, meg egyébként is undorítóak.


Amire VODKA van írva, az mind megfelel, a tesco gazdaságos is (igazából az most nem is rossz).


Az édeskömény fajtától függ. A Mo-n elterjedtebb közönséges édesköménynek zavaró, kámforos íze van, amit a szagán is érezni, abból csak igen keveset tegyél. A római édesköményben (var. dulce, pár helyen ezt is árulják) ez a mellékíz nincs meg.

2012. júl. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A tesco gazdi vodkából mennyibe fájna beszereznem egy félliteres kiadást? :)


Egyébként nálunk a bioboltban árulnak római édesköményt, tisztában vagyok a különbségekkel, eleve azt vettem :D

2012. júl. 2. 23:51
 6/6 Phoney ***** válasza:
1200 körül van. (Csak félliteres van belőle:)
2012. júl. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!