Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok

A kérdés

Házi likőr alapjának kommersz vodka megfelel?

Vodka aromával ízesített szeszes italra gondolok. Tudjátok, a tipikus víz+alkohol+aroma kombó. Likőralapnak megfelel? Gyógynövényes likőrt szeretnék csinálni, ezen az oldalon csomó kérdés szól róla, kedvet kaptam.

2012-07-02 19:40  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Én sima tesco-s vodkát használok a házi likőrökhöz, annyi, hogy több cukrot rakok hozzá.

A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2012-07-02 19:48 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Én nem szeretném túlcukrozni, maximum olyan 20dkg-t akarok belerakni. Érezni szeretném a növények ízét :)

# 2/6Időpont 2012-07-02 19:49 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Egyébként a menta, édeskömény, szegfűszeg, gyömbér kombóról milyen véleménnyel vagytok?

# 3/6Időpont 2012-07-02 20:19 Privát üzenet
Phoney nevű felhasználó válasza:

Tudomásom szerint az álvodkák drágábbak a legolcsóbb vodkáknál, ha a 30% körüli alkoholtartalmukat figyelembe veszed, szóval olyat ne vegyél, meg egyébként is undorítóak.

Amire VODKA van írva, az mind megfelel, a tesco gazdaságos is (igazából az most nem is rossz).

Az édeskömény fajtától függ. A Mo-n elterjedtebb közönséges édesköménynek zavaró, kámforos íze van, amit a szagán is érezni, abból csak igen keveset tegyél. A római édesköményben (var. dulce, pár helyen ezt is árulják) ez a mellékíz nincs meg.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2012-07-02 21:49 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A tesco gazdi vodkából mennyibe fájna beszereznem egy félliteres kiadást? :)

Egyébként nálunk a bioboltban árulnak római édesköményt, tisztában vagyok a különbségekkel, eleve azt vettem :D

# 5/6Időpont 2012-07-02 23:51 Privát üzenet
Phoney nevű felhasználó válasza:

1200 körül van. (Csak félliteres van belőle:)

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 2012-07-03 00:22 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Sárgadinnyés likör vodka könnyű berugni?
Vodka + Energiaital? Milyen arányban? Káros?
Gumicukor+vodka? Milyen ízre? Mennyire ütős?
Milyen vodkát ajánlanátok likőrök elkészítéséhez?
Az emberek azért isznak rövid italt, mert szeretik?
Lehet ebből valami jo koktélt kihozni? Ami rendelkezésre áll: Tojás-eper-meggy-őszibareck likőr, konyak, vodka.

Kérdések a Ételek, italok rovatbólKérdések a Bor, sör, röviditalok rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu