Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért kínálnak, illetve...

Miért kínálnak, illetve isznak alkoholt ünnepségeken, összejöveteleken, bulikon?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy így jobban feloldódnak a társaságban. De ha ismerősök egymásnak, akkor alkohol nélkül is jól tudnák érezni magukat. Vagy rosszul tudom?

2012. júl. 6. 14:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
bebaszni jó
2012. júl. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
tudnák=tudnának :)
2012. júl. 6. 14:24
 3/13 A kérdező kommentje:
És miért jó bebaszni? :)
2012. júl. 6. 14:24
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Így van, egy pohár narancslé mellett is lehet fergeteges jókedve az embernek.
2012. júl. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
ezer éve bevett szokás.
2012. júl. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 intrepid ***** válasza:
100%
Még a Kádárizmusban elhívtak,ruszki hajósokkal kellett beszélgetni. Néhány vodka után olyan beszélgetésben voltunk, hogy azt látni kellett volna, pedig én nem tudok oroszul, ők nem tudtak magyarul. Bennem voltak fenntartások velük szemben, nekik mi megszállt nép voltunk, de én András, ők Szása és Pável kis vodka után haverok voltunk. Vodka nélkül pedig ment volna az udvarias
2012. júl. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Így már értem. :)

De, ha eleve ismerősök, barátok vagytok, akkor miért nem lehet alkohol nélkül oldottabb lenni egymással?

2012. júl. 6. 14:49
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez már annyira berögzült társadalmi összetartó erő, hogy mindig lesznek olyan társaságok, akik csak alkohollal tudják elképzelni a szórakozást. Szerintem nagyon sokat vesztenek, mert ha tényleg nem képesek máshogy kikapcsolódni, nagyon rossz lehet nekik. ;) Az tud valóban jól szórakozni, aki egy pohár víz mellett is jól érzi magát azokkal, akiket valóban szeret.
2012. júl. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha ismerősök jönnek össze, akkor azért isznak, mert:


1- ez egy kialakult szokás, illik megkínálni a vendégeket valamivel és ez a valami általában szeszes ital.


2- az alkoholtól jókedvű lesz az ember, ellazul, feloldódik (ha csak picit iszik)


Ha mindenkinek jó kedve van, akkor mindenki jól szórakozik. Ha viszont van egy búskomor tag, az képes elrontani a hangulatot. Az, hogy az ünnepeken isznak az emberek, nem azt jelenti, hogy feltétlenül mindenki teljesen lealjasodik és okádva fetreng a földön. 1 dl bortól, vagy 3 cl likőrtől még nem részeg az ember.

2012. júl. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Sajnos van, aki eltúlozza és nagyon leissza magát a sárga földig :( van ilyen a környezetemben.
2012. júl. 6. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!