Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen színű az almapálinka?...

Milyen színű az almapálinka? És milyen színű a barackpálinka?

Figyelt kérdés
Eddig úgy tudtam, hogy mindkettő átlátszó tiszta, mint a víz. De ma kínáltak ezekkel, és nem volt átlátszó, hanem kissé sárgás volt és zavaros is. Tényleg ilyen? Mert való igaz, hogy most ittam először.

2012. júl. 24. 16:16
 1/3 Phoney ***** válasza:
100%

Ha sárgás, akkor vagy mézes, vagy ágyas (vagyis gyümölcsöt áztattak a kész pálinkába), vagy az előző kettő egyszerre, esetleg (ritkábban) hordóban érlelt. Ha zavaros, azt jellemzően a kozmaolajok okozzák, amik 50% szesztartalom alatt már kicsapódnak a párlatból, és hibának számítanak.


A pálinka alapjában véve tiszta és színtelen.

2012. júl. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi is szoktunk csinálni itthon, illetve inkább apám, és frissen átlátszó.

A hordótól sötétül be. A nagyobb hordók nem tudom miből vannak, attól is besötétül, de van egy kis 15 literes eperfa hordó, abba ilyen ribizli pálinkát, meg málna pálinkát szokott rakni, és áll benne vagy fél évig.

Attól teljesen sárga lesz.

De nem zavaros!!!

2012. júl. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az almapálinka és a barackpálinka sárga, de nem zavaros.
2012. aug. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!