Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ugye pár év múlva nem leszek...

Ugye pár év múlva nem leszek alkoholista, ha 13 évesen sörözök? (több lent)

Figyelt kérdés

Tehát 13 éves vagyok. Fiú. Pár napja megkóstoltam a citromos és a narancsos Sopronit. És ízlett. Bár akkor csak kortyolgattam, de ízlett, és azon gondolkozok, hogy lehet, h majd veszek magamnak.

Nyilván nem arról van szó, hogy naponta több dobozzal/üveggel meginnék, hanem egy héten párszor mikor jól esik.


Mert egyébként bármilyen szeszes ital szagától, pl. bor, pálinka, unicum... undorodok. Hányingerem van tőlük.

És még a kávét is csak úgy próbáltam ki, hogy soksoksok cukorral egy nagyon keveset. És rossz volt.:D


2012. júl. 31. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
jó úton haladsz afelé...
2012. júl. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet előre megmondani. Lehet egyszer rossz passzban leszel, és dühből vagy megnyugtatásból is alkoholt iszol. Utána rájössz, hogy amíg részeg vagy addig minden jó, és utána már szándékosan keresed azt állapotot. Aztán egyszer rájössz hogy nem is tudsz meglenni nélküle.

Főleg hogy ilyenkor lehet mások nyomására is iszol és mindig növeled a mennyiséget és az erősséget is.


Most is először csak kortyolsz belőle, utána már kívánod, utána már iszod, végül sokat is iszol meg mást is iszol.


Persze ezzel nem azt mondom hogy aki egyszer valamit is ivott abból már csak alkoholista lesz, de előfordulnak ilyenek is. Minden függőség egy kicsi jelentéktelen lépéssel kezdődik, meg a hittel hogy te úgysem lépsz túl egy határt.

2012. júl. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ízesített söröktől semmi bajod nem lesz, de a citromos Gösserből van alkoholmentes is! Én mindkettőt szoktam inni, semmi különbség nincs ízben.
2012. júl. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Persze, igazad van, 18:41-es.

De az osztálytársaimnak a fele már cigifüggő.

Vagy van olyan is, aki minden nap iszik egy doboz energia italt. Én pedig rühellem az energia italt. És már leszoktam a kólákról is. Kb. fél évvel ezelőtt minden nap ittam pepsi/coca kólát. És fél év alatt átszoktam vízre.


Meg a soproni gyárt alkoholmentes grapefruitos sört is.

Nekem meg nincs amiatt bűntudatom, hogy egy héten egyszer-kétszer megiszok egy doboz 2% alkoholtartalmú citromos sört...


Ja, és köszi a gyors válaszokat!

2012. júl. 31. 18:54
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem miért innád.

Hatása gondolom nincs 1 üvegnek.

Az íze meg szerintem nem valami jó.

Ha már ennyire inni akarsz igyál rendeset.

Egyébként ne hidd hogy nem leszel alkoholista mert nem tetszik a piák szaga. Nekem se tetszik pl a házi szilva szaga, meg az íze se. De 10-12 feles lemegy egy este alatt ha buli van:)

2012. aug. 1. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szerintem hogyha meg tudom állni, hogy ne cigizzek, akkor ez sem lesz olyan nehéz.

Hányingerem van a cigi füstjétől, és még soha nem is szívtam bele egybe se.


Azt tudom, hogy minden függőség kis léptekkel kezdődik, de kérlek. Más ilyenkorú gyerek már felnőtt pezsgőt iszik, meg kávézik.

Nemhiszem, hogy bármi is történhetne, hogyha egy héten egyszer-kétszer megiszok egy doboz citromos sört...


Az alkoholista ember tudtom szerint az, aki akkor is nyomja befelé a piát, amikor már nem esik jól neki.

Nekem meg ha valami nem esik jól, akkor nem fogok meginni/megenni.

2012. aug. 1. 09:28
 7/10 anonim ***** válasza:
Megfog még változni ez is... Ennyi idős koromban én sem ittam volna alkoholt. Szerintem nem leszel alkoholista amiatt, hogy néha sört iszol. Szerintem úgy is abba fogod hagyni és nem lesz meg a rendszeresség... Én pl 18. szülinapom után ittam minden nap vagy két sört mert örültem, hog ymegvehetem de ez a lelkesedés alábbhagyott kb egy hétig tartott. Persze ha nálad nem marad el magától, akkor már az jó út az alkoholizmushoz...
2012. aug. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A citromos sör nem sör csak üdítő. Ha erre szoksz rá, akkor később valszeg keserű lesz az igazi sör és csak azt a vackot fogod inni...
2012. aug. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
13 évesen inkább kakaózz :)
2012. aug. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nyugi, ezektől nem leszel alkoholista, mert szinte nincs benne alkohol sem. meg amúgy is..
2012. aug. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!