Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egy 15 és fél éves fiúnak...

Egy 15 és fél éves fiúnak adhatnak MAGYARORSZÁGON ALKOHOLMENTES sört?

Figyelt kérdés

Úgy tudom megváltozott a törvény és adnak már 18 alatt alkoholmentest is Magyarországon.


( Tudom most mondjátok, hogy nem való nekem még a sör, nos én bajor vagyok, nálunk ez a kultúra része is, tehát ettől légyszi kiméljetek)


Előre is köszi a válaszokat!



2012. aug. 14. 11:31
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Ha többnek nézel ki a korodnál, akkor is kiadják ha nem vagy annyi. De én is úgy tudom hogy már kiadják az alkoholmentest.
2012. aug. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Magára a kérdésre nem tudom a választ. De mint az első mondta, mindent kiadnak, ha jó eladót találsz. Bár sört még nem próbáltunk. Amúgy ha kultúra része miért nem vetetsz szülő/gondviselővel?
2012. aug. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Mert a szüleim és az ismerőseim jópár km-rel arrébb vannak, én most pesten élek ( csak a /magyar/ párom miatt ) , és csak 4 év múlva megyünk vissza. ( vagyis megyek vissza mert őneki Németország külföld.)


Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

2012. aug. 14. 14:58
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Alkolmentest szerintem még 10 évesnek is adnak.
2012. aug. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Csak nekem magas, hogy egy 15 éves bajor fiú miért él egy idegen országban a családja nélkül a párjával, úgy hogy még magyarul is tud. Kérlek mesélj hogyan kerültél ide, mert igazán érdekelne.
2012. aug. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
89%

elméletileg nem, mert az is be van sorolva (vagy vmi ilyesmi)

amikor a deákon osztották a promociós cuccot, akkor a kis pöööcsök legalábbis nem kaptak :D

2012. aug. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Csak nekem magas, hogy egy 15 éves bajor fiú miért él egy idegen országban a családja nélkül a párjával, úgy hogy még magyarul is tud. Kérlek mesélj hogyan kerültél ide, mert igazán érdekelne."


Természetesen, ha szeretnéd, most van 1 kicsi időm :)


5 éves korom óta élek itt ( de nagyonsokszor visszamentem pl amikor itt voltak a szünetek ) magyar nem mindig oke, mert néha van 1-2 ragozási hiábáim, meg 1-2 szót nem jól ejtek ki ( zB.: Europa --> "ajrópá" ). És a magyar rock zenében totál semmit nem értek mit mondanak zB: (tankcsabda).


De a szőleim is (már) Magyarországon élnek, csak az ország másik végében, mint Budapest.

Mentem volna vissza haza Mingába ( Münchnen), de mégse a párom miatt aki pesti, és őmiatta megyek Budapest re és őmiatta maradok még 4 évet ( mert neki is még 4 év és végzett a gimivel) , és most van a 9. hónapja hogy távkapolcsatban vagyunk, de már csak 19 nap és vége a távkapcsolatnak hála Istennek :)


Nemkönnyű volt 4 évig lemondani Mingáról, elég nagy teher, hogy itt "kell" maradnom, de nem fogok a párommal 4 év (!!) távkapcsolatban élni, nem az ki van zárva, ha ő ki is, de én nem birnám.


Volt olyan bajor aki sirt is, hogy nem megyek vissza, és van akinek még nem "mertem" elmondani. :((


Egyébként hamarosan jön a Wiesn ( lehet igy ismered: Oktoberfest), és ugye iskola van, igy szó se lehet hogy odamenjek sok időre :( . De ilyen Oktoberben is még bajor népviseletben járok:


[link]


De nekem igazi szarvasbőrből van,vagyis komolyabb, ehhez hasonló, szinte ugyanaz:


[link]



Persze nem minden nap ugyanabban, csak mondjuk pár naponta, az ünnep az ünnep, és mivel nem tudok visszamenni, igy arra az időre pár naponta felhúzom stb. És a páromra is ráadom a dirndl ruhát :)


Tehát, ha pesti vagy elég messziről megismersz ha abba a ruhában leszek.


Egyébként pesten mit szólnak ha meglátnak ilyen ruhában?????????????????????????????????????????????????,

( ha hülyének néznek akkor is felhúzom, nem fogom eldobni a hagyományt, mert más országban vagyok)


Lehet érdekes lesz pár embernek hogy 15 évesen zB.: a Népliget ben egy padon egy korsó sört iszok, ilyen ruhában, de szerintem mindenki ismeri ezt a népruhát, hisz a világ legnagyobb népfesztiváljára sok magyar is jön.

De mi ( bajorok) a legjobban az olaszokkal jövünk ki / 'a bajorok testvérei az olaszok'/ és az USA-val. ( csak ott alig tudnak németül, én meg alig tudok angolul (még), de elég jól elvagyok én is velük.


És még egy kérdés - ha lehet- : nálatok Budapesten hogy reagálnak a bajorokra? Sok helyen olvastam, itt a gyiken is hogy a magyarok többsége különösen szereti a bajorokat, a németeken belül.

2012. aug. 15. 08:21
 8/13 A kérdező kommentje:
Szőleim helyett "Szüleim" -et akartam irni, néha melléütök, mert pár hónapja cseréltem magyar billentyűzetre, de úgy gondolom, hogy vissza rakom a németet. :)
2012. aug. 15. 08:23
 9/13 anonim ***** válasza:
Még alkoholosat is vehetsz ha jó kisboltaban keresed.
2012. aug. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ha lehet maradok a legális dolgoknál, nem szeretnék csalni, maximum megkérek egy felnőttet, hogy vegyen nekem alkoholost, ha szeretnék :)
2012. aug. 16. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!