Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szép estét! A kertben lesz...

Szép estét! A kertben lesz szőlőm, abból szeretnék főzni pálinkát, kell-e valamit tudni miben különbözik a cefrézés, főzés pl. a baracktól vagy szilvától?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy például jobban habzik, bogyózni kell.

2012. aug. 19. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Felénk nem szoktak szőlőből pálinkát főzni, inkább a törkölyt használják. Bár apám az előző évi borokat is lefőzte...
2012. aug. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem sokban különbözik. Talán csak a hőmérsékletre kell jobban ügyelni, főleg ha későn szüreteltek. A cefre kiforrásához ugyanolyan hőmérséklet az ideális, mint a borkészítéshez. Fehér bornál 18-22 C-fok, vörösbornál 20-25 C-fok. A forrás beindításához nyugodtan adhatsz élesztőt - ez szőlő és törköly esetében megszokott.

Ne felejts el a pálinka fajtájával megegyező szőlőszemeket aszalni, jobban érzi magát a pálinka, ha megágyazol neki. Sok sikert!

2012. aug. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Túl sokban nem.Ha csak szőlőből van,akkor törkölypálinka lesz.Ha viszont bort készítel a mustból,akkor tudnod kell,hogy 14 celsiusfok felett indul meg forrni.Sokat számít a cukorfoka is.Egy jó bornak a szőlője 22 cukorfoktól kezdődik.Nem érdemes beletenni cukrot,mert akkor a kész bortól befáj a fejed.Élesztő gyanánt tésztaélesztőt raknak bele.Én nem javaslom,mert a cefre és a törköly is igaz hamarébb megérik tőle,de nem lesz zamatos a kinyerni kívánt ital,ráadásul kissé savanykás-kesernyés íze lesz.
2012. aug. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül igaz az, hogy ha csak szőlőből van, akkor törköly lesz.

A törköly és szőlőpálinka külön is létezik. Annyian nem tudják ezt, pedig így van.. (és igen, tapasztalatból mondom)

2012. szept. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szőlőpálinka=Lozovacsa,,Törkölypálinka=Komovica.

Óriási különbség ! Én szoktam főzni ilyet is ,olyat is. Persze mind kettő super. Zivili !

2014. jan. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!