Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi a jó a pálinkában? Mikor...

Mi a jó a pálinkában? Mikor iszom, majd meghalok egy pillanatra.

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, de eddig még nem sikerült megértenem, mi a jó a pálinkában. Próbálom megtalálni a szépségét, de inkább csak a fájdalom az, ami érvényesül ivás közben.


Azt ne mondjátok, hogy biztos azért van, mert ócska szeszt iszom, mert nem így van. Több kiváló minőségű pálinkával volt már dolgom, de még mindig nem tudom igazán élvezni.


Ti hogy vagytok ezzel?


Úgy hallottam, a fütyülős mézes pálinkái pont erre játszanak rá, mézzel enyhítik az erős ízt. Nem tom, még nem kóstoltam.


Unicum, Jager az, amiket szeretek, azokat kellemesebb meginni.



2012. aug. 27. 13:12
 1/8 Shai-Hulud ***** válasza:
91%

"Mikor iszom, majd meghalok egy pillanatra."

Na hát ez az. A túlélés öröme! :-DD

2012. aug. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Phoney ***** válasza:
89%

1. Nem kell egyben lesatuzni.

2. Nem ártana tisztázni, hogy mik azok a „kiváló” pálinkák, mert ez az esetek töbségében romantikus túlzás.

3. Az unicum és a jäger likőrök, azaz tele vannak cukorral, sziruposabbak. Lehet, hogy eleve nem is szereted a tiszta párlatokat.


A Fütyülős meg arra játszij rá, hogy bármit el lehet adni drágán, ha szép a csomagolása. Az egyébként is nagyobbrészt tisztaszeszből van, pálinka alig van benne. Egy tényleg kiváló pálinkában max. a gyümölcsíz erős, ami viszont nem zavaró.

2012. aug. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Igyál JÓ pálinkát. Mi a jó pálinka? Ami nem megfojt hanem lehet rajta érezni a gyümölcs ízét.
2012. aug. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Most nem megyek bele, de nekem elhihetitek, remek ágyas és mindenféle pálinkákhoz volt már dolgom, apám a borász szakmában dolgozik, sok jósághoz hozzájut szerte az országból.


Ő is mindig azt mondja, érezzem a jó gyümölcs ízt. Érzem én benne az illatában, de maga az alkoholszint eléggé fáj közben.


Tudom, hogy nem zsupszra szokás inni a jó pálinkát, iszom én kortyonként, de azért csak csak erős az.

2012. aug. 27. 18:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor csak nem ihattál még jót. A jónak nem az illatán érzed a gyümölcsöt henam az ízéből érzed ki a barackot, szilvát... stb. Mintha magába a gyümölcsbe harapnál. És az igazán jó pálinka ugyan erős, de nem marós, kaparós
2012. aug. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Veled egy idős vagyok. Kb. féléve még én is ugyanígy voltam, mint te. Rengeteg féle bolti pálinkát kipróbáltam, Fütyülőst, mindent szinte. Próbáltam házi pálinkát is, baráti körömben sok ismerősöm is megkóstoltatta velem. Mindegyik kb. ablaktisztítóhoz hasonlított, vagy nemtudom, de egyik sem esett jól. Ja, nekem is a Jäger a kedvencem.

Aztán egy barátom, akinek főzdéje van, olyan minőségi pálinkát kóstoltatott velem, amit még életemben nem ittam! Bodzát és aranyalmát kóstoltam először, már az illata is annyira édes volt, hogy nem akartam elhinni, hogy ez pálinka. Pedig az volt. Igaz, az aranyalma nem pont 50 fokos, hanem jóval kevesebb, likőrre hasonlított, a bodza viszont erős volt, és finom! Pedig, igen, hihetetlen, addig akármit ittam, mind borzalmas volt, de ezek nem. És utána amiket kóstoltam, igen erős volt, viszont annyira lehetett érezni benne a gyümölcsöt, hogy igenis ízlett. Ja, és a fütyülős és társai nekem másnap fejfájást okoztak, ezek a pálinkák, amit a barátom kóstoltatott, viszont egyáltalán nem okoztak fejfájást. Hogy miért? Mert a legtöbb pálinkában van cukor, az okozza a fejfájást.

Egy pálinka minősége sok mindentől függ. Lehet olyan drága, hogy alig bírod kifizetni, viszont egyáltalán nem ér annyit..

Függ attól, hogy a cefre milyen minőségű (nem földről szedett, nincs benne ág, ki van magozva(!!), nincs cukrozva, olyan szerek vannak benne (élesztő,stb.), amik tényleg jó cefrét csinálnak belőle. Nem mindegy, mikor van kifőzve, nem jó a zöld gyümölcs, az sem jó, ha már rég ki lehetne főzni, de még áll egy ideig, nem mindegy, mennyi idő alatt főzik ki, milyen helyen, milyen pálinkafőző berendezésekkel..

Szóval, én azt ajánlom, hogy még kóstolgass, hátha egyszer rátalálsz a finom pálinkára:))

2012. szept. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Végre egy hasznos válasz, köszi.
2012. szept. 1. 11:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Ízre nekem is egyforma, olyan pálinka ízű. Ha gyümölcs ízt akarok érezni, beleharapok egy gyümölcsbe.
2012. nov. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!