Ihatok zöld teát?

Figyelt kérdés

12 éves vagyok azért szeretném inni mert a nagymamám mondta,hogy élénkít,és az íze is jó(ezt tapasztalatból)

Ja és azért kérdezem mert ugy tuddom van benne koffein


2012. aug. 28. 19:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
A zöld tea nyugtat! A fekete élénkít! Tehát ihatsz!
2012. aug. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy ihatsz teát! :)
2012. aug. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi,Elöbb olvastan hogy veseelégtelenség esetén nem ajánlott a zöld tea,na most nekem 1 vesém van,árthat valamit ? vagy az egész amit olvastam hülyeség?
2012. aug. 28. 19:35
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a zöld tea egészséges de ne biztos :D
2012. aug. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha félsz tőle, próbáld ki a zöld rooibost. Ebben nincs semennyi koffein, viszont rengeteg ásványi anyag van. Azt nem tudom, hogy ez a vesére hogy hat ki.
2012. aug. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de ha ti is utána néznétek megköszönnémnmert egyik oldalon azt irják javitja a vesét másokon roncsolja nem értemm.. irjatok
2012. aug. 28. 20:02
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Tévedés! A zöld tea is élénkít. A teában NEM koffein van, hanem "tein", az viszont a fekete és zöld teában egyaránt megtalálható. Sőt, a tévhitekkel ellentétben a zöld teában több van, mint a feketében.

Normális mértékben fogyasztva (neked ez napi 1 bögre) nem egészségtelen, DE a délelőtti órákban vagy reggel idd, mert ha délután iszod, nem fogsz tudni aludni.

Ha este szeretnél teázni, akkor tiszta gyümölcsteát igyál. (Ami nem tartalmaz feketét.) A Gárdonyi Teaház márkájú gyümölcstea nagyon jó.

2012. aug. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
Ha egy veséd van, KÖTELEZŐ kikérni az orvosod tanácsát. Az interneten megbízhatatlan információk vannak.
2012. aug. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8-assal értek egyet. A zöld tea egyes embereknél serkenti a veseműködést. Pl. nálam is, egy pohár z.teától egész délelőtt szaladgálok pipilni. Namármost ez egy vesénél nem tudom, hogy jó dolog lenne-e. Ezért kérdezd meg. A net összevissza ír mindent, tényleg.
2012. aug. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

mindenképp kérdezd meg orvosod, nehogy bajod legyen.


egyébként én fősulis vagyok, anno vizsgaidőszakot cigi+energiaitallal nyomtam le. most leszoktam cigiről, és energiaital helyett is zöld teát ittam. az is élénkitt, majdnem olyan hatása van, csak épp egészségesebb. este ne igyál már.

2012. aug. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!