Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A metil-alkohol mérgezés...

A metil-alkohol mérgezés tünetei legkorábban mikor jelentkeznek?

Figyelt kérdés
És van e hatásos mód a szervezetből való kiürítésére? Valahol azt olvastam, hogy elég csak nagy mennyiségű tömény alkoholt inni, és az megoldja a problémát. Ez igaz?

2012. okt. 12. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
a tünetek kb azonnal jelentkeznek, a beteg panaszkodik, hogy nem lát, és hasonlók... az etil-alkohol ivása csak azért megoldás, mert hamarabb bomlik fel, mint a metil-alkohol(késlelteti a bomlást, na)...igazából a merev részegség szintjén túl kell tartani a beteget. amíg a doki nem érkezik meg, addig jó...
2012. okt. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szóval akkor az nem igaz, hogy 12 óra után jelentkezhetnek a tünetek, mert egy ilyen típusú mérgezéssel kapcsolatos cikkben ezt olvastam.
2012. okt. 12. 21:41
 3/7 anonim ***** válasza:

a metil-alkohol sajnos nagyon hamar elkezd bomlani. a tünetek tényleg akkor jelentkeznek, amikor elkezd..

(első)

2012. okt. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első tünetek (látás beszűkülése, térérzékelési problémák, fejfájás, hányinger) legkorábban a bevitel után 4-6 órával jelentkeznek.


Ennek az az oka, hogy mérgező hatását nem közvetlenül a metanol molekula, hanem a szervezetben rövid idő alatt létrejövő bomlástermékei – a formaldehid és a hangyasav – váltják ki. És mivel lebomlása viszonylag lassú, így a szervezetbe jutástól a tünetek megjelenéséig akár 12-48 óra is eltelhet.


Még annyit, hogy a kérdezők többsége nem csak azt szeretné, ha válaszolnának neki valamit, hanem hogy annak a válasznak információ tartalma is legyen.

2012. okt. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 mustafa33 ***** válasza:
100%
aszt nem tom haver, de igyunk gyorsan, mer mán kezd sötétedni ☻
2012. okt. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
XD
2012. okt. 13. 19:19
 7/7 anonim válasza:
Én azt hallottam, hogy a tünetek jelentkezésekor – azon kívül, hogy azonnal mentőt kell hívni – sürgősen meg kell inni egy üveg bort. Ugyanis az etilalkohol hamarabb hat, úgymond megelőzi a metilalkoholt, és ez késlelteti a metilalkohol hatását. Azért bort, mert az a biztos. A sörben kevesebb az alkohol, a röviditalban meg ki tudja mi van, nehogy ismét rosszul válassz...
2012. okt. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!