Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szinte soha nem ittam még...

Szinte soha nem ittam még alkoholt, de elhívtak pezsgőzni, mennyit szabadna innom, mire figyeljek?

Figyelt kérdés

25/F, 167cm, 65Kg. 2005, 2006 és 2007 szilveszterkor ittam 1 korty pezsgőt, ennyi alkoholt fogyasztottam eddigi életem során.

Na ugyebár elhívtak pezsgőzni (másnap dolgozni kell mennem)(Reggel eszek valamit és iszok rá egy energiaitalt.), hogy veszem észre hogy már sok, ha túlzásba viszem mi fog történni? Esetleg hányni fogok, nem fogok emlékezni semmire, másnap hogyan fogom érezni magam?


2012. okt. 16. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Kicsit fura, hogy így 18 évesen én adok tanácsot, egy 25 évesnek:D Egyébként igen ha túlzásba viszed akkor előfordul hányás, és emlékezetkiesés, de nem feltétlenül, ismerek olyant aki bármennyit iszik nem hány, van hogy semmire nem emlékszik, de nem hány, és olyant is, aki hamar elhányja magát, de általában mindenre emlékszik. Általában viszont, és így nálam is a zavarodottság állapot az, ahol az embernek kezd hányingere lenni, illetve akkor kezdenek el zavarosak lenni a képek. Nekem csak töménytől szokott lenni teljes képszakadás, tehát olyan, hogy akár több óra is kiesik, ha bortól, vagy sörtől vagy pezsgőtől rúgok be, akkor is hányok, és van, hogy a rövidtávú emlékezetem kihagy, de nem szakad meg a kép, ugyanakkor van haverom, aki a bortól is el tud jutni képszakadásig. Na most ha még soha nem ittál, és amit leírtál az alpján nem is vagy egy nagydarab ember, valószínűleg nem bírod majd olyan jól, de szerintem ha csak pezsgőt iszol, kb. 10-12% alkoholtartalmút mást nem és nem 1 óra alatt vedelsz sokat, hanem kultúráltan iszol óránként 1-2 pohárral, akkor 3-4 óra alatt simán le tudsz tolni egy 0.75-ös üveggel. Annál többet azért ne próbálj így elsőre, ennyit én ha fél óra alatt iszok meg akkor csak épen egy kicsit jobb kedvem lesz, de én 90kg vagyok és hozzá is vagyok szokva, de ha pár óra alatt iszod meg nem hiszem, hogy ennyitől hányingered, vagy emlékezetkiesésed lenne. És ha a hányingert, meg az emlékezetkiesést nem éred el, akkor másnap sem leszel másnapos, én csak olyankor vagyok, ha eljutok addig a szintig. Talán kicsit álmosabban ébredsz. Másnap egyél, igyál egy jót, és ha megiszol 1-2 energiaitalt, esetleg kávét, az orvosolja az álmosságot is.
2012. okt. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
elsővel teljesen egyetértek. Ha kultúráltan iszod, akkor néhány óra alatt 1 üveg le fog csúszni, berúgni nem fog de jól fogod magad érezni. :)
2012. okt. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem nem kell ezen filózni, igyál és majd menetközben érezni fogod hogy mikor kell abbahagyni. mert amikor iszol akkor nem egyből fogsz hányni, hanem csak akkor ha bevittél egy bizonyos mennyiséget egyszerre és már kellő mennyiséget ittál. ha csak iszol iszol, egy idő után egy kis eufóriát fogsz érezni és akkor hagyd abba, és élvezd az alkohol lágy ölelését:) ezt hívják simán becsicsentésnek.
2012. nov. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!