Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mik a legjobb skót, scotch...

Mik a legjobb skót, scotch illetve ír elsősorban single malt whiskeyk amik nagykerben is találhatok és 5000-6000 ft körül vannak?

Figyelt kérdés

2012. okt. 18. 00:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha igazán tőzegfüstöset akarsz akkor a Laphroaig (11 000 ft körül), ha az ár is számít akkor a Glenfiddich, de azt sem kapod meg nagyon 8000 ft alatt.

Nekem még a Lagavulin, a Glenmorangie, és a Talisker tartozik a kedvencek közé. Elég sokat foglalkozom velük mert ez a szakmám.

2012. okt. 18. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Phoney ***** válasza:

Ennyi pénzért egyetlen single malt-ra emlékszem, a Glen Grant-ra. Ez egy évmegjelölés nélküli (vélhetően 4-6 éves), kicsit éles ízű, de amúgy finom whisky.


1-2 helyen kicsivel 6 ezer fölött lehet még kapni a Bushmills már kifutott 10 éves single malt-ját, ezért az árért nagyon jó.


Blendedből ennyiért egész jó pl. a Grand Machnish 12 (blended malt), vagy a Lauder's 12 és 15.


(Ezek itthon mind kaphatók, nagykerben nem tudom, hogy mit találsz meg belőlük.)

2012. okt. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. okt. 18. 12:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Skótból szerintem a Johnnie walker Black eléggé jó, mondjuk kicsitt drágább mint 6 ezer de 7 ezer alatt van.
2012. okt. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, csak a Johnny Black meg veletlenul sem single malt.
2012. okt. 19. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!