Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik a legjobb kamatozású...

Melyik a legjobb kamatozású befektetés mostanában? Arany elsősorban, vagy más is szóba jöhet?

Figyelt kérdés

Több millió forintnak melyik mostanában a legjobb befektetési formája? Melyik kamatozik a legjobban? Szeretnék bőven évi 10% fölötti kamatot, ezért gondoltam az aranyra, de azt sem tudom (csak sejtem), hogy annál milyen évi kamatozásra lehet számítani? Hallottam évi 30%-ot is, ez igaz? Valamint ha el akarom majd adni az aranyat, akkor azt ki veszi meg, és mit kell majd esetleg még fizetnem?

Más lehetőség is érdekel, de elsősorban olyanok, amivel aránylag rugalmasan hozzáférhető marad a pénzem, nem 5 vagy 10 évig hozzá sem férhetek (de ha csak ilyenek vannak jó kamatozással a piacon, várom a tanácsokat).

Érdekelnek a jó lehetőségek, de nem értek a befektetéshez. Aki tud segíteni, várom válaszát! Köszönöm!



2012. aug. 14. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Huha.

Ennyi tudással óvatosodnék azzal a pénzzel.

Kamatot a bank ad. A befektetésnek hozama van, vagy éppen nincsen. Az arany nem "ad kamatot".


Vegyél jókor és adj el megfelelő időben dollárt, eurót és tartsd számlán, az ad kamatot.


Most erős a forint és gyenge az euró, nyugodtan vehetsz.

Dollár is jó, fog még erősödni.

2012. aug. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ha aranyat veszel, ilyet érdemes:

[link]

Ezt bárhol a világon visszaváltják, míg pl. a BÁV-ost csak ők. Annak itt a linkje:

[link]


Az arany egyébként hosszútávú befektetésnek jó, mert előfordulhat, hogy most veszel egy tömböt x százezer forintért, ami néhány hónap múlva pár tízezerrel kevesebbet fog érni. Itt is napi (vagy perces) árfolyam van, a valutákhoz, devizákhoz hasonlóan.

2012. aug. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem jól fogalmaztam. A lényeg, hogy X idő múlva hányszoros lesz a befektetett pénzem. Több évre gondolkodom, és minél jobban szeretnék járni (gondolom, mint sokan mások :-) ).
2012. aug. 14. 14:00
 4/5 anonim ***** válasza:

A legbiztosabb jelenleg az államkötvény, de ez nem x szeres pénzt hoz - többszörösét a pénzednek csak nagyon jó tőzsdei befektetéssel fogod tudni megszerezni, ahhoz pedig (az írásod alapján) nincs ismereted, hogy érdemes legyen próbálkoznod.


Az arany nem kamatozik, mint ahogy már írták is. Most megveszed x forintért, aztán reménykedsz, hogy a világpiaci ára felmenjen - ekkor eladod x+y forintért, az y összeg a tied. Ha viszont rosszkor veszel, akkor buktál egy szép nagyot.


Ugyanez devizában. Most veszel eurót, és később gyengül (sokat) a forint, akkor jól jártál. Ha hirtelen Matolcsynak eszébe jut a tökéletes gazdaságpolitika, és a forint szárnyalni kezd, akkor megszívtad :) (erre mondjuk csekély az esély).


De pár millió forintból nehéz nagy nyereményeket deviza vagy aranypiacon összehozni. Ha ügyesen forgatod, akkor akár több százezer forintot is hozhat egy év alatt, de akár el is veszítheted...

2012. aug. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kyani_Gábor ***** válasza:

Üdv.

Szavakon lovaglás helyett, tudok neked ajánlani egy barátomat, akiknél a mi tőkénk is van, meseszeru pénzt hoz, éven belül megtobbszorozi a pénzeket, konstrukciotol függően... Amennyien érdekel, egy kávét es ég beszélgetést megér, hidd el;-)


G

2012. szept. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!