Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hol lehet kommersz rumot kapni?

Hol lehet kommersz rumot kapni?

Figyelt kérdés

Hát a boltban? Lenne az elsődleges válasz. Na de ott nincs!

Van Sütő szesesital, meg Run fantázianevű izesített vodka.

Na de a kommersz Tearum vagy Aranyhajó rum teljesen eltűnt. Írtam is a likőrgyárnak (Győrbe) de nem kaptam választ.

Ez utóbbi két említett ital valódi rum volt cukornádból, míg a Run vagy a Sütő csak szintetikus.

Egyszer elmentem a Győrim likőrgyár boltjába, na de ott sem volt a szokásos 2 decis, csak 1 decis kivitel, de azóta a boltjuk is bezárt minálunk! :(

Miért tűnt el a kommersz rum a boltból? Lehet egyáltalán valahol kapni?

Nem a fehér rum vagy a méregdrága jamaicai rum érdekelne, hanem a kommersz. Colához vagy rumosmeggybe ez a jó. Na de lehet egyáltalán valahol ezt kapni?



#likőr #rum #kommersz #Tearum #Aranyhajó rum
2012. okt. 24. 18:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
1 decis kiszerelést még életemben nem láttam. egyébként bárhol lehet. metróban biztos van aros rum ízű szeszesital
2012. okt. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Az 1 decis a likőrgyár saját boltjában volt.

A rumízű szesesital meg nem játszik, mert az én is láttam, ahogy leírtam! Na de valódi kommersz rum nincsen!!! :(

2012. okt. 24. 18:30
 3/20 anonim ***** válasza:

valódi kommersz nincs :D

van valódi, meg van kommersz...ennyi!

2012. okt. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy én kocsmában kommersz rumot ittam, vagy csak rum ízű szeszes italt, de k*rva jó volt sokkal finomabb, mint a Bacardi, meg a captain morgan.
2012. okt. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Tévedés! Ugyanis 3 féle van! Rum ízű szeszesital Matróz vagy Run vagy akármilyen néven forgalmazva, van a Rum, ami cukornádból készül, de ebből van olcsóbb és drágább fajta. Na az olcsóbb fajtát nevezem kommersznek. Ld. Tea rum vagy Aranyhajó rum.
2012. okt. 24. 19:56
 6/20 A kérdező kommentje:
Na még annyit, hogy a kommersz rum, az valódi cukornádból készül, de ca. 7-800 körül van egy 2 decis üveg, míg a márkás rumok fél literes vagy 0,75-ös üvegben vannak, és 2-3-5 000 forintba vagy még többe kerülnek!
2012. okt. 24. 19:59
 7/20 Phoney ***** válasza:

Ahogy mondták, a „kommersz rum” pont a finomszeszből és olcsó aromából készült utánzatot jelenti (az EU-csatlakozás előtt volt ilyen törvényi kategória), mint amilyen a Sütő szeszes ital is.


Amit te keresel (pl. a volt Aranyhajó) az egyszerűen az olcsó barnarum. Ilyen most is van, csak itthon nem nagyon gyártanak, de szerintem minden hypermarketben vannak 2000 Ft/7 dl alatti barnarumok. pl. a tesco saját márkás. A maga 5 dl-éhez mérten az Aranyhajó se volt olcsóbb.


(Egyébként emlékeim szerint a mostani győri „Runn” is rumból van [a hátsó címkén meg tudod nézni], csak most kicsit ízesítik, hogy a régi ízt adja az új beszállító rumja is, és ízesítve már tilos rumnak címkézni.)

2012. okt. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Kösz. A boltban sajnos csak drágább rumok vannak, meg nagyobb kiszerelések. Ma meg az Intersparban nem is láttam semmilyen valódi rumpt! :(
2012. okt. 24. 20:36
 9/20 Phoney ***** válasza:
Komolyan, képes vagy 800 Ft-ot fizetni 2 deci rumért (ami 7 decinként 2800!), miközben sajnálsz 7 deciért 2000-et?:)
2012. okt. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Hello!

Nem tudom hol laksz, de Debrecenben bemész egy kocsmába és a legtöbb helyen kapsz, de ez igaz Nyíregyházára is. Szerintem az aranyhajó nem rum csak utánzat, nézd meg a címkén az összetevőket. Egyébként ha kommersz rumot azaz hamísitványt akarsz menj be a Reálba, Tescoba vagy Sparba vagy bárhova mindenhol kapsz csak fantázia néven vannak. Ha pedig igazi rumot akarsz azért jó pénzt kell fizetnedd.

2012. okt. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!