Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha valaki pálinkát készít...

Ha valaki pálinkát készít mennyi idő lehet, ha a lehető leggyorsabban dolgozik? Azaz mennyi idő alatt lehet leggyorsabban pálinkát készíteni?

Figyelt kérdés

2012. okt. 29. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy többlépcsős lepárlást nem lehet gyorsítani!
2012. okt. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
CSak úgy kb mennyi idő alatt lehet a leggyorsabban a gyümölcs vállogatásától az iható pálinkáig tartó idő?
2012. okt. 29. 20:03
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Azt képtelenség hogy a gyümölcs cefrézésétől meddig tart az erjedés előre tudni számtalan dologtól függ ezért ellenőrízni kell a szagát és mikor kezd a lé tisztulni.
2012. okt. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ahamm...És csak úgy szakavatott szemmel ha saccolnál ,hogy szerinted ha minden jól és gyorsan megy akkor mennyi idő közé lehetne saccolni?plusz minusz :..
2012. okt. 29. 20:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi tavasszal-nyáron szedtük a cefrét mostanra már vagy 20liter kifőtt.

Saccra kb.6-7 hónap

2012. okt. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
77%
Attól függ,hogy mit akarsz főzni, és az be van e már érve, mekkora a főződ.....de a pálinkát ha lefőzted még nincs kész, legalább 3 hónapot pihentetned kell hogy kikerekedjen, persze addig is iható, de még sokkolt állapotba van.. Pl.: van egy 50 liter cefréd, az mire beérik élesztővel 2-3-4 hét a hőmérséklettől függően, azt egy 50L es főzővel lefőzni kétszer rá lehet számolni vagy 12 órát legalább. Akkor elméletileg van 60-70 fokos párlatod, az behígítod deszt.vizzel, és elméletileg van már pálinkád, de hogy kikerekedjen még kell neki 3 hónap pluszba :D
2012. okt. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Galasz válasza:
100%

A cefre erjedési ideje optimális esetben 2-3 hét, a folyamatot segíti az előírás szerint alkalmazott fajélesztő és pektinbontó (mezőgazdasági áruházakban és gazdaboltokban kaphatóak), illetve a megfelelő hőmérsékleten történő tárolás (15-25 Celsius fok). Az erjedés befejezettnek számít, ha már nem észlelhető a felnyitott erjesztőedény fölé hajolva széndioxid-kibocsátás (szúrós szagú gáz). Egyébként a legtöbb gyümölcs esetében a szárazanyag lesüllyedése és egységes folyadékfelszín kialakulása is jelzi az erjedés végét.

Ettől kezdve a cefre bármikor lepárolható, sőt, ajánlatos minél hamarabb elvégezni a lepárlást, hogy az alkohol, illetve a különféle értékes íz- és illatanyagok a lehető legmagasabb arányban kerülhessenek a párlatba.

Summa summárum: A legjobb esetben a gyümölcs becefrézésétől (megmosva, összezúzva és a szükséges adalékanyagokkal ellátva az erjesztőedénybe helyezésétől) számítva 2, de inkább 3 hét múlva megiható az első pohár frissen készült párlat. Kétségtelen, hogy ez még eléggé nyers, karcos ital, de a jellegzetes jegyek (ha kellő tapasztalattal és hozzáértéssel történt a lepárlás) már elég markánsan kirajzolódnak benne, vagyis fogyasztható. Persze, ettől függetlenül ajánlatos a frissen készült pálinkát kb. 3 hónapig sötét helyen, szobahőmérsékleten, levegőztetve tárolni, hogy megtalálja a saját belső harmóniáját. Így sokkal finomabb, élvezetesebb ital nyerhető belőle.

2012. okt. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bettina02 válasza:
attól is függ h hogy erjed..
2012. nov. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!