Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A Johnnie Walker Black Label...

A Johnnie Walker Black Label sokkal jobb a Red Label-nél?

Figyelt kérdés
Megéri az árát? Csak mert 6 ezer alatt még sehol nem láttam, tehát kb. 2-szer annyiba kerül, mint a Red Label és nem szeretném ha az lenne, hogy megvennék egy üveggel, aztán csalódnék, hogy ez tök ugyanolyan mint a Red Label.
2012. nov. 3. 16:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Nos, nem vagyok egy hatalmas viszki szakértő, de az itteni import viszkik mind vizezettek (kevertek). Ebből kifolyólag nem hinném, hogy megéreznéd a különbséget a black és a red között, max az aki már nagy szakértő.
2012. nov. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%

Bármixer vagyok, nálunk a Black a legalapabb Johnny, Red nincs is. Amúgy ízben sok különbség nincs még ha tisztán vagy jéggel iszod sem.

De szerintem akkor jársz legjobban ha beülsz valahová és megkóstolod, így nem kell megvenni egy üveggel.

2012. nov. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha beül valahová mind a kettőt megkóstolni, kb annyiba fok kerülni mint egy üveg :)
2012. nov. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
*fog
2012. nov. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam arra, hogy beülök egy kocsmába, vagy vendéglőbe és megkóstolom ott, csak ilyen helyeken meg egy feles belekerül 1000ft-ba. Egyébként tényleg nem vagyok nagy szakértő, én például a Johnnie red, és a Ballantines finest közt nem érzek semmi különbséget, de még a Jameson is ugyanolyannak tűnik. A Jim Beam-et azt nem szeretem, azt karcosabbnak érzem. A Grant's-ot füstösebbenek érzem, a Jack Daniel's pedig mikor lenyelem azt is ugyanolyannak érzem, mint a piros Johnnie-t csak utána kellemes édes utóíze van.
2012. nov. 3. 17:08
 6/12 A kérdező kommentje:
De valószínűleg akkor azt csinálom, hogy megkóstolom, bár nem várok sokat, a Jamesonról is sokan azt írták, hogy milyen jó, meg hogy vanília ízt lehet érezni, nekem az is ugyanolyan volt, mint a skót whiskyk.
2012. nov. 3. 17:10
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Ne felest kérj csak egy kicsit és máris nem kerül annyiba. Egyébként a whisky szakértők nem tisztán kóstolják a whiskyt hanem fele arányban tiszta vízzel hígítva, mert így a sok (37%) körüli alkohol nem nyomja el az ízeket. Nekünk az alapképzésünkön a Jack Daniels-től volt egy szakértő, vele is így kóstolgattuk.
2012. nov. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Phoney ***** válasza:
78%

A Black-et szerintem olyannak érdemes megvennie, akinek a Red túl nyers, mellékízes, kaparós. Ha számodra a Red rendben van, akkor a Black várhatóan kisebb-nagyobb csalódás lesz az árához képest. A párlat karaktere nagyon hasonló, csak az érlelés, vagyis a szesz lágysága, az ízek tisztasága a lényegi különbség.


Lényegében ér annyival többet, de csak ha van igényed az ilyen különbségre. Ha gazdagabb ízt akarsz, akkor blended helyett blended malt-ot vagy single malt-ot vegyél az áráért.

2012. nov. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem. Ha lehet akkor majd csak 2cl-t kérek a kocsmában, az is elég hogy megkóstoljam. Egyébként nekem a Red Labellel nincs különösebb bajom, a Jack Daniels-et jobban szeretem, de az drágább is, az ilyen 3000-4000Ft/0.7l árkategóriájú whiskyk közül talán a Grants-ot szeretem a legjobban, de a Johnnie Red Label, meg a Ballantines is rendben van szerintem, egyedül a Fehér cimkés Jim Beam-mel nem vagyok megbékélve, az nagyon karcol.
2012. nov. 3. 18:58
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor annál maradok, hogy megkóstolok egy kocsmában 2cl-t a fekete Johnnie-ból aztán eldöntöm az alapján, hogy megér-e annyival többet a pirosnál, hogy vegyek egy üveggel.
2012. nov. 3. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!