Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi történik azzal felnőtt...

Mi történik azzal felnőtt korára aki már fiatalon elkezd alkoholt fogyasztani?

Figyelt kérdés
2012. nov. 29. 20:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Alkoholista lesz.
2012. nov. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%

Első, vicces vagy. :D


Válasz: semmi.

2012. nov. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

Te vagy vicces második.

Az alkoholizmus azzal kezdődik, hogy először keveset, de rendszeresen fogyasztanak alkoholt. Azután egyre többre lesz szükségük. A végén már nem tudnak meg lenni alkohol nélkül.

Azzal nem lesz semmi, aki csak ritkán és kevés alkoholt iszik.

2012. nov. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Báttyám 15-16evesen kezdett bulizni,inni most 20éves semmi baja,nem alkoholista pedig még most is eljár bulizni és szinte mindig részegségig issza magát mégsincs SEMMI BAJA , NEM ALKOHOLISTA bármikor abba tudná hagyni ezt az életmódot,volt hogy 3-4hónapig egy korty alkoholt se ivott nem kívánta meg semmi :D
2012. nov. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Shai-Hulud ***** válasza:

Több dolog is megörvendeztetheti, például:

- Lesz egy kellemes májzsugora (májrák).

[link]

- Elérheti a delírium tremens.

[link]

- Elbutulhat (alkoholos dementia).

[link]

- Magas vérnyomás (hypertónia), cukorbetegség (diabetesz), és hiánybetegségek léphetnek fel.

[link]


Persze nem törvényszerű, hogy ezek bármelyike is feltétlenül kialakuljon. De igen valószínű, hogy előbb-utóbb egy rendszeres alkoholfogyasztónál valamelyik betegség kialakul, és többnyire nem is csak az egyik.


Nagyapám májzsugorban halt meg, 62 évesen. Élhetett volna még.

2012. nov. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

Az alkohol maga méreg, ahogy van. Hatásai elsősorban az idegekre hat (no meg a májra), és nagyon is hosszútávon mutatkozik meg.


Aki 10-20 évesen folyamatosan részegségig issza magát, az majd később csodálkozhat, amikor sokkal gyorsabban (és hamarabb) épül le szellemileg.

2012. nov. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Fiatal korban nagy valószínűséggel semmit. De idősebb korban bizony máj/vese problémák, plusz idegrendszeri gondok...
2012. nov. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"most is eljár bulizni és szinte mindig részegségig issza magát mégsincs SEMMI BAJA , NEM ALKOHOLISTA"

Aha. Tehát az ég kék, de nem kék. Jó vicc vagy.

2012. nov. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Juili ***** válasza:
Minden iszákos / direkt írom, mert persze, hogy ő nem alkoholista/ azt mondja, hogy bármikor abba tudom hagyni. Ja ideig-óráig. Aztán mikor újra neki kezdi- mert hidd el újra kezdi- még több kell, még többször. Most kell abbahagyni, mert jó vége nem lesz. És ez majd akkor derül ki, amikor már családja, gyerekei vannak. Nem neki fog fájni, hanem akik szeretik őt.
2012. nov. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én úgy 16 évesen rúgtam be először. Nem minden hétvégén csak 2-3 havonta egyszer. Aztán jött az egyetem, de itt sem lettem alkoholista, azzal hogy alkalmanként kicsit többet ittam.

Ha nem viszed túlzásba és tudod hol a határ és nem érzel hatalmas késztetést az ivásra, akkor nincs gond.

Rendes, normális felnőtt lettem, diplomával, egészséges párkapcsolattal. Néha a barátommal és a haverokkal lazulunk, de ebben nincs semmi rossz.

2012. nov. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!