Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen whiskyt ajánlotok...

Milyen whiskyt ajánlotok karácsonyra? (10 Ezer Ft könyékén. )

Figyelt kérdés

Hello!

Kérnék egy kis segítséget. Karácsonyi hagyományunk, hogy minden évben valami újfajta whiskyt próbálunk ki. Végig mentünk az ismertebb márkákon a Chivas-ig bezárólag.

Most jöhet valami új. Én ezt néztem ki: Jack Daniels Single Barrel. Erről van valami véleményetek? Vagy mit ajánlanátok e helyett?

Köszi előre is!



2012. dec. 5. 21:13
 1/3 Phoney ***** válasza:

Skótból ennyiért csak single malt-ot vegyél. Ebben az árban pl.:


Benromach 10

Bruichladdich 10

Laphroaig 10

Talisker 10

Highland Park 12

Arran 10

BenRiach Curiositas 10


(Ezeket ajánlották a veterán szkoccsosok, mikor ugyanebben az árban kerestem.)



Amerikaiból én Jack D-ért adnék utoljára tízezret, de ha szereted az alap Jacket, akkor gondolom a single barrel sem lesz nagy csalódás. Ezt a pénzt sokkal érdemesebb egy olyan amerikai márkára költeni, aminek eleve a prémium whisky a profilja (pl. Blanton's, Elijah Craig), mert a Jack-é nem az. (A J.D. single barrel ugyanaz a whisky, mint a sima ötezres, csak jobban érlelve.)

2012. dec. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jim Beam BOURBON,

Jack Daniels

Johny Walker black label

Crown Royale

2012. dec. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Phoney: JackD-t az Auchan-ban néztem ki és csak azért lett szimpi, mert olyan különleges volt az üvege, de nagyon örülök a válaszodnak, mert ez alapján tuti nem azt fogok venni. Kit érdekel, hogy hogy néz ki, a lényeg, hogy mi van belül...

Nem akarok túl füstöset, így elsőre ezek maradtak: Elijah Craig, Arran, Highland Park, Bruichladdich...

2012. dec. 8. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!